Zmarł Kornel Morawiecki, poseł a prywatnie ojciec premiera, Mateusza Morawieckiego. Legendarny opozycjonista w czasach PRL odszedł 30 września 2019 roku w godzinach porannych. Na początku stycznia media informowały, że Kornel Morawiecki zmaga się z poważną chorobą. Tomografia komputerowa wykazała, że Morawiecki ma nowotwór trzustki. Mężczyzna przeszedł poważną, trzygodzinną operację. Niestety, lecz Morawiecki przegrał walkę z nowotworem trzustki. Bardzo źle znosił podawaną mu chemioterapię, jego organizm był już wycieńczony.

Kornel Morawiecki poważnie chory. Ojciec premiera przeszedł CIĘŻKĄ operację

Nie żyje Kornel Morawiecki, zmarł w wieku 78 lat

Śmierć ojca Mateusza Morawieckiego z pewnością jest ogromnym szokiem dla wielu ludzi. Nie tak dawno spekulowano, że stan posła znacznie się poprawił. Nie zostanie kandydatem PIS w zbliżających się, jesiennych wyborach, a jeszcze w sierpniu miał takie plany. Kornel Morawiecki zmarł po kilkumiesięcznej walce z chorobą, jaką jest rak trzustki.

Smutne jest to,że Kornel Morawiecki nie podzieli się już z nikim swoimi diagnozami społeczno-politycznymi, które tak chętnie prezentował w telewizji czy na oficjalnych spotkaniach. Wiele osób uważało Kornela Morawieckiego za autorytet moralny, polegając na jego doświadczeniu i zdobytej wiedzy.

W czasach PRL był prześladowany przez bezpiekę za sprawą prowadzenia działalności podziemnej. Wówczas poseł musiał co jakiś czas wyprowadzać się z domu i pomieszkiwać w lokalach konspiracyjnych. By walczyć o wolną Polskę ryzykował zdrowiem i życiem, w imię patriotyzmu.

Mateusz Morawiecki  o pobycie ojca w szpitalu

Premier Mateusz Morawiecki pojawił się w redakcji Faktu w dniu, w którym zmarł jego ojciec. Podczas rozmowy szef rządu powiedział, że z jego ojcem było bardzo źle, jednak waleczny Kornel Morawiecki do samego końca próbował prowadzić rozmowę.

Do samego końca rozmawialiśmy – wyznał premier Mateusz Morawiecki, pogrążony w żałobie po ojcu.

Kim był Kornel Morawiecki?

Kornel Morawiecki urodził się 3 maja 1941 roku w Warszawie. W 1963 roku ukończył studia na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Wrocławskiego. W 1970 uzyskał tytuł doktora. Od 1973 do połowy 2009 pracował w Instytucie Matematyki i Informatyki Politechniki Wrocławskiej. W czasach komunizmu brał udział w strajkach antyrządowych. Na przełomie maja i czerwca 1982 założył organizację Solidarność Walcząca. Po upadku komunizmu zaangażował się w działalność polityczną. W życiu prywatnym Kornel Morawiecki ma pięcioro dzieci. Czwórkę z małżeństwa z Jadwigą, którą poślubił w 1959 r. – w tym Matusza, premiera w rządzie PiS. Po rozstaniu z żoną związał się z 15 lat młodszą Anną, z którą doczekał się syna.

Kornel Morawiecki zmarł w wieku 78 lat.

Kornel Morawiecki Kornel Morawiecki

Kornel Morawiecki

Nie żyje Kornel Morawiecki. Legendarny poseł odszedł w poniedziałek 30 września. Fot.AKPA

pytanie

ZOBACZ WIĘCEJ:

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z sądeckimi przedsiębiorcami

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Niskową

Mateusz Morawiecki o pensji dla Agaty Dudy