Kolumbijski zawodowy golfista, Camilo Villegas i jego żona Maria Ochoa Mora, stracili swoje jedyne dziecko. Ich córka Mia przyszła na świat w październiku 2018 roku, a w ostatnich miesiącach ciężko chorowała i była poddana chemioterapii. Niestety, nie udało jej się wyleczyć.

Maciej Stuhr w imieniu taty dziękuje za pomoc. Ostrzega przed udarem mózgu

Camilo Villegas stracił córkę

Na początku tygodnia komisarz PGA Tour, Jay Monahan, wydał oświadczenie, w którym poinformował, że 2-letnia córka Camilo Villegasa nie żyje. Dziewczynka zmarła 26 lipca.

PGA Tour jest głęboko zasmucona utratą członka naszej rodziny, Mii Villegas. Łączymy się w smutku z Camilo i Marią, a nasze myśli i modlitwy są z rodziną Villegas – oznajmił Jay Monahan.

W marcu Camilo Villegas zauważył zmiany w zachowaniu swojej córki. Początkowo wraz z żoną myśleli, że Mia płacze znacznie częściej z powodu ząbkowania. Udali się do lekarza, ale okazało się, że to nie ząbkowanie. Małżeństwo usłyszało straszną diagnozę – u dziewczynki zdiagnozowano raka kręgosłupa i mózgu. Wówczas rozpoczęto leczenie, a 2-latka przeszła operację i kilka zabiegów. Podczas czerwcowej konferencji prasowej Camilo Villegas zdradził, że jego córka podda się chemioterapii.

Zawsze chodziła ze mną na siłownię; to było jedno z naszych miejsc. Zawsze była jak taka mała małpka, wspinała się na wszystko. Pewnego dnia zauważyłem, że brakuje jej energii. W nocy płakała więcej niż zwykle. Ząbkowała, więc ją zabraliśmy do pediatry, myśląc, że to było przyczyną – powiedział Villegas.

Po diagnozie i operacji, okazało się, że nowotwór jest złośliwy. Lekarze zalecili jak najszybsze podjęcie terapii, która okazała się zbyt ciężka dla Mii. Dziewczynka nie miała sił by przyjąć całą serię. Villegas  zdradził, że choć jego córka przeszła tylko część terapii, to była silna.

ZOBACZ TEŻ:

Ewa Milde – Prus nie żyje. Aktorka miała 76 lat

Aktorzy żegnają Andrzeja Strzeleckiego. Wzruszająca uroczystość (ZDJĘCIA)