Eurowizja 2018 – gdzie i kiedy?

W tym roku wykonawcy zmierzą się w Lizbonie. Artyści, którzy chcą wystąpić w Eurowizji 2018, mogą wysyłać jeszcze zgłoszenia do TVP. O udział w polskich preselekcjach mogą walczyć zarówno artyści z Polski, jak i piosenkarze zagranicznego obywatelstwa. Na to się jednak nie zapowiada, bo jak na razie mamy tylko polskich wykonawców starających się o wzięcie udziału w Eurowizji.
O wygranej zadecydują widzowie i jury. Kto zasiądzie w komisjach – jeszcze nie wiemy.

Pierwszą chętną jest Isabell Otrebus z utworem Delirium. Typowo eurowizyjna piosenka ma duże szanse. Brała udział już rok temu i zajęła 4. miejsce. Może teraz jej się uda?

Chętnym do wzięcia udziału jest też Kuba Jasiecki, nieznany artysta z piosenką My Time. Nie jest on faworytem, a pierwszy komentarz na temat piosenki brzmi:

Kurcze. To jest złe. 🙁 Jest mi smutno, bo też jestem fanem Eurowizji, ale gdybym chciał nagrać coś na ten konkurs nigdy nie wrzuciłbym czegoś tak brzmiącego. A przynajmniej nie do reprezentowania swojego kraju….

Kolejna kandydatka to Karolina Linkowska – 19-letnia piosenkarka, chce wysłać swoje zgłoszenie z angielską wersją piosenki Cukrowe Głowy.

Od dziecka oglądałam Konkurs Piosenki Eurowizji i już wtedy zostałam fanką tego widowiska. – mówi Karolina.

Kolejnym nazwiskiem, który pojawia się na liście jest Ramona Rey z ciekawą piosenką EUVI. Nietypowa propozycja jak na Eurowizję. Ramona jeszcze się zastanawia, czy się zgłosić do eliminacji, mimo że znajomi i internauci namawiają ją do wzięcia udziału w tegorocznym konkursie:

Mooooja <3 Błagam, zgłoś to na Eurowizję!!!! Mistrzostwo Świata !!!!! Kocham kocham kocham <3 Przemyślane, totalnie oryginalne i pojechane 😀 Europa i tym bardziej Eurowizja z taką twórczością nie miała styczności. Wbijesz ich w ziemię. I jeszcze ta operowa wstawka.... normalnie niczym Nina Hagen 😀 Usiadłem z wrażenia. Ramona, jesteś WIELKA <3 I wreszcie wyjdziesz z szuflady! Obawiam się, że sami Polacy biletu Ci nie dadzą, za trudne to na gusta Zenka Martyniuka czy Sławomir... ale ode mnie multum SMS-ów <3 Błagam zgłoś się z tym do krajowych eliminacji! No coś pięknego! Dziwiłbym się jakbyś nie przeszła z tym utworem na Eurowizji.

Plotkuje się też, że idealnym kandydatem na tegoroczny konkurs byłby Sławomir Zapała. Wokalista na razie nie komentuje tych rewelacji.

A kogo Wy wysłalibyście na konkurs w tym roku?