Eurowizja 2019 odbędzie się już we wtorek (14 maja) w Tel Awiwie. Bukmacherzy od kilku dni obstawiają swoich faworytów. Na ten moment najwięcej głosów jest na Holandię – kraj reprezentuje Duncan Laurance z piosenką „Arcade”.

Dziewczyny z zespołu TULIA zwyciężą Eurowizję 2019? Wszystko o żeńskim zespole folkowym

Zaraz po Holandii spore szanse na wygraną ma Szwecja – John Lundvik w utworze „Too Late For Love” i Francja – Bilal Hassani z piosenką „Roi”.

Jakie szansę ma Polska w Eurowizji 2019?

W tegoroczny konkursie Eurowizji Polskę będzie reprezentować zespół „Tulia” z utworem „Fire of Love”- dziewczęta śpiewające folklor w regionalnych strojach. Według zakładów bukmacherskich wszystko wskazuje na to, że Polska nawet nie wejdzie do półfinału – „Tulia” zajmie 11 miejsce.

Kto reprezentował Polskę na Eurowizji w poprzednich latach?

Eurowizja 2015 – Polskę reprezentowała Monika Kuszyńska z utworem „In The Name of Love” (w półfinale zajęła 8. miejsce, a w finale 23. miejsce). Wygrała Szwecja – Mans Zelmerlow. 

Eurowizja 2019: Dlaczego Polska nie ma ŻADNYCH szans na wygraną?

Eurowizja 2016Michał Szpak wygrał eliminację do Eurowizji z piosenką „Color of Your Life” (zajął 8. miejsce w finale). Wygrała Ukraina – Dżamalę. 

Eurowizja 2017 – na Eurowizję poleciała Kasia Moś z utworem „Flashlight” (W finale zajęła 22. miejsce). Ostatecznie zwyciężyła Portugalia – Salvador Sobral. 

Eurowizja 2018 – Polskę reprezentował Gromee z piosenką „Light Me Up” (zajął 14. miejsce w półfinale). Wygrał Izrael – Netta.

 

scena z: Tulia, SK:, , fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Sonda

poll-violet

Zespół Tulia zaprezentuje nas na Eurowizji 2019. Dobry wybór?

1

Taak!

2

Niee!

3

Nie mamy szans, ale nie było nikogo lepszego