Czosnek to składnik popularny nie tylko w kuchni – stosowany jest również do domowego leczenia różnych dolegliwości. O ile pomaga na przeziębienie, niekoniecznie sprawdza się w zwalczaniu innych chorób. Jedną z domowych metod leczenia drożdżakowego zapalenia pochwy ma być wkładanie do niej właśnie tej rośliny. Znana ginekolog Dr Jennifer Gunter ostrzega na Twitterze przed tym sposobem.

Ginekolodzy OSTRZEGAJĄ przed TĄ MODĄ – kobiety wkładają sobie to do pochwy

Ginekolog ostrzega przed wkładaniem czosnku do pochwy

Według Dr Jennifer Gunter badania nie potwierdziły, że czosnek ma jakiekolwiek właściwości przeciwgrzybicze poza zakresem szalek Petriego. Ostrzega, że ​​pochwa może służyć jako idealne środowisko do wzrostu niebezpiecznych bakterii, co skutkuje zatruciem jadem kiełbasianym – a to w najgorszym przypadku może skończyć się nawet śmiercią.

Ginekolog uważa, że czosnek może tylko pogorszyć stan zapalny. Kiedy jest brudny, infekcja może się tylko pogłębić.

Emmy Rossum zawstydzona przez swojego ginekologa

Czosnek może mieć bakterie z gleby. Bakterie z gleby mogą być chorobotwórcze – pisze.

Sugeruje, że kobiety mówiące o skuteczności tego sposobu mogły paść ofiarą efektu Placebo.

Ponieważ 50-70% kobiet, które same leczą się z powodu drożdżakowego zapalenia pochwy, nigdy nie miało tak naprawdę infekcji drożdży. Podrażnienie, które miały mogło być tymczasowe i czosnek wcale nie rozwiązał tego problemu.

A efekt placebo jest silny. Jeśli uważasz, że czosnek sprawi, że poczujesz się lepiej, może tak być. ale tylko tymczasowo – dodaje.

Słyszeliście o tej metodzie?

ZOBACZ TAKŻE:

Agnieszka Popielewicz: Wkładałam [TAM] koleżance łyżeczkę

Publiczne badanie ginekologiczne Kathy Griffin