W rozmowie w popularnym programie śniadaniowym Good Morning America, matka Nayi Rivery, Yolanda Previtire i jej siostra Nickayla, powiedziały, że szczerze rozmawiają z 5-latkiem. Razem opłakując tragicznie zmarłą 8 lipca 2020 roku aktorkę.

„To prawie tak, jakbyśmy karmili się nawzajem wspomnieniami i podnosili się nawzaje na duchu. Josey pomagał mi tak wiele razy. On w ten sposób pociesza nas, a my robimy to samo dla niego”, mówi Yolanda, która dodaje, że Josey jest „ chłopięcą wersją „Nayi pod każdym względem”.

Naya Rivera przed utonięciem URATOWAŁA swojego syna

Naya utonęła 8 lipca 2020 r. w wieku 33 lat. Jej ciało znaleziono w jeziorze Piru, niedaleko Los Angeles, 5 dni po zaginięciu. Do tragedii doszło podczas popołudniowej wycieczki wynajętym pontonem. Aktorka została pochowana 24 lipca.

Matka wspomniała w programie o tym, jak detektywi z Los Angeles poinformowali o tragicznej śmierci córki. Tego samego dnia Yolanda rozmawiała z Nayą i jej synem za pośrednictwem FacetTime’u.

„To było prawie jak jakby jakaś niewidzialna siła we mnie uderzyła. Nie wiem, co to było, ale dosłownie zostałam odepchnięta do tyłu. Po prostu cofnęło mnie, jeśli możesz sobie wyobrazić. Krzyczała i wylądowała w pewnym momencie w łazience. Zatrzasnąłem drzwi, leżałam na podłodze i musiałam się pozbierać”.

Następnie siostra wspomniała o synu Nayi, gdy otrzymała wiadomość, że znaleziono ciało Nayi. „Josey był w domu dosłownie od ok. 30 minut. Siedział tam jedząc swoje naleśniki, bo to była jego ulubiona rzecz w domu babci. I zadzwonił telefon” – powiedziała.

Były mąż Nayi Rivery, Ryan Dorsey, zamieszkał z jej siostrą. Zabrał głos w tej sprawie

Obie wyznały, że chłopiec wciąż wspomina wspólne przygody z mamą i zabawne sytuacje, które przeżywali razem. Pamięć o matce jest w jego umyśle bardzo żywa, a one pomagają mu w tym, by jego mama było wciąż blisko niego.

Naya Rivera z synem

Naya Rivera/fot. FORUM

Naya Rivera z synem na ściance

Naya Rivera z synem/fot. FORUM