Kilka dni temu w Stanach Zjednoczonych zatrzymano George’a Floyda. Na miejscu pojawiło się czterech policjantów. Jeden z nich zakuł mężczyznę w kajdanki i przydusił do ziemi. Mimo protestów i próśb zatrzymanego policjant nie przestawał go dusić. W pewnym momencie mężczyzna przestał się poruszać.

Żona policjanta, który udusił George’a Floyda nie może się z tym pogodzić! Wniosła pozew o rozwód

Córka George’a Floyda na proteście

Ponoć mężczyzna zmarł dopiero po przewiezieniu do szpitala, jednak wiele osób uważa, że zmarł na miejscu wskutek uduszenia przez jednego z policjantów, Dereka Chauvina. Policjant został aresztowany, usłyszał zarzut morderstwa i grozi mu do 25 lat więzienia.

Po dramatycznej sytuacji w USA wiele osób na całym świecie wyraża swój sprzeciw wobec aktów rasizmu i brutalności policji. W Stanach Zjednoczonych, zwłaszcza w Minneapolis, gdzie doszło do zdarzenia, rozpoczęto liczne protesty. Na jednym z nich pojawiła się 6-letnia córka George’a Floyda, Gianna. W sieci krąży wideo, na którym widać Giannę siedzącą na ramionach Stephena Jacksona, byłego gracza NBA. 6-latka powtarza „Tatuś zmienił świat”.

Aktor „Riverdale” został ARESZTOWANY. „Zostałem zatrzymany, gdy stałem wśród protestującego tłumu”

George Floyd – kontakt z córką

Podczas wtorkowej konferencji prasowej, Roxie Washington, mama Gianny przyznała, że George miał bardzo dobry kontakt z ich dzieckiem. Jej wypowiedź jest poruszająca.

Gianna nie ma ojca. Jeśli będzie miała problem i będzie potrzebowała ojca, jego już nigdy nie będzie. On nigdy nie zobaczy jej dorosłej, kończącej szkołę. Nigdy nie poprowadzi jej do ołtarza. George był bardzo szczęśliwy, że ją ma. Spał cały czas, kiedy ja rodziłam, ale kiedy usłyszał jej płacz od razu się zerwał. Nadal mam w głowie obraz, jak się budzi i ją widzi. Kochał ją, bardzo ją kochał – mówiła z płaczem.

ZOBACZ TEŻ:

Jay Z wykupił całe strony reklam w amerykańskich gazetach, by o tym powiedzieć

Kim Kardashian zaproponowała pomoc PROTESTUJĄCEJ, po tym, jak zobaczyła jej zdjęcia