Jay Z (40 l.), mąż Beyonce, dołączył do grupy osób, które zapłaciły za całe strony reklam w amerykańskich gazetach za publikację frgamentów przemówienia Martina Lutera Kinga.

Zobacz też: Tak Jay Z DBA o swoją Beyonce – zobaczcie zdjęcia

Na stronach, całych w czerni, zamieszczono obszerne fragmenty z wystąpienia Martina Lutera Kinga z 1965 roku. 50 lat temu lider Afroamerykanów walczył o równość rasową – dziś jego słowa znów stały się aktualne.

Człowiek umiera, gdy odmawia stanięcia po stronie tego, co jest właściwe. Człowiek umiera, gdy odmawia stanięcia po stronie sprawiedliwości. Człowiek umiera, gdy odmawia stanięcia po stronie prawdy” – mówił MLK.

 

Od wtorku artyści i ludzie show-biznesu – głównie w USA, ale nie tylko – protestują przeciw dyksryminacji rasowej. Instagram zalały czarne kwadraty – puste, bez zdjęć i haseł, idące w parze z akcją #BlackOutTuesday.

Zobacz też: Żona policjanta, który udusił George’a Floyda nie może się z tym pogodzić! Wniosła pozew o rozwód

Protesty i bunt przeciw nierównemu traktowaniu ze względu na kolor skóry wybuchły w Stanach po tym, co stało się w ubiegłym tygodniu w Minneapolis – gdy policjant zatrzymujący mężczyznę dusił go tak długo, aż ten zmarł.

George Floyd – ofiara policjanta – stał się bohaterem dla afroamerykańskich mieszkańców Stanów. O drastycznych metodach działania policji i nierówności rasowej mówią dziś również biali mieszkańcy Ameryki.

Beyonce i Jay Z na spotkaniu z Meghan Markle i Harrym

Beyonce i Jay Z na spotkaniu z Meghan Markle i Harrym, fot. Niklas Halle’n / PA Images / Forum

Jay Z z córką, Blue Ivy, luty 2020

Jay Z z córką, Blue Ivy, luty 2020, fot. Robert Deutsch / Reuters / Forum

Jay Z z córką, Blue Ivy

Jay Z z córką, Blue Ivy, marzec 2020, Kirby Lee / Reuters / Forum