Aleksander Doba był znanym polskim podróżnikiem i kajakarzem. O jego śmierci poinformowała rodzina. Zmarł podczas jednej ze swoich podróży – zdobywał Kilimandżaro, najwyższy szczyt Afryki.

Aleksander Doba nie żyje

Aleksander Doba był znanym, polskim podróżnikiem. Na przełomie lutego i marca jego planem było zdobycie Kilimandżaro. Podczas tej wyprawy zmarł.

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 22 lutego zmarł wielki kajakarz Aleksander Doba. Zmarł śmiercią podróżnika zdobywając najwyższy szczyt Afryki – Kilimandżaro spełniając swoje marzenia. Pogrążona w żalu żona, synowie, synowe i wnuczki – poinformowali jego bliscy.

Jego pasją było również kajakarstwo. Przepłynął samotnie kajakiem Ocean Atlantycki z jednego kontynentu na drugi jako pierwszy człowiek na świecie, korzystając jedynie z siły mięśni.

Polak na okładce The New York Times! 3-krotnie przepłynął ocean kajakiem

W 2015 roku został uznany „Podróżnikiem Roku” magazynu „National Geographic”, a kiedy przemierzył Atlantyk po raz trzeci w wieku 70 lat, znalazł się na okładce „The New York Times”.

scena z: Aleksander Doba, SK: „Happy Olo – Pogodna Ballada o Olku Dobie” – uroczysta premiera filmu, , fot. Piętka Mieszko/AKPA

scena z: Aleksander Doba, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA