Alicja Janosz zasłynęła po wygranej „Idola” w 2002 roku. W nagrodę otrzymała propozycję podpisania kontraktu z wytwórnią Sony BMG Music Entertainment Poland, która wydała jej debiutancki album studyjny pt. Ala Janosz. Płytę promowała singlami „Zmień siebie” i „Zbudziłam się”, które stały się przebojami.

Jak dziś wygląda Alicja Janosz? Po „Idolu” miała zrobić wielką karierę

Alicja Janosz mówi, co działo się po wygranej w „Idolu”

Alicja Janosz mimo ogromnego sukcesu zniknęła z show-biznesu. Teraz po latach przerwała milczenie i w tygodniu „Wprost” udzieliła szczerego wywiadu, w którym tłumaczy, dlaczego słuch po niej zaginął.

Przez lata słyszę, co się ze mną stało, bo nie ma mnie w telewizji… Jest sporo artystów, którzy wcale nie są obecni w mediach masowych, a istnieją, grają, mają swoich fanów. Od ponad dwudziestu już lat żyję z koncertów, pracuję też na moich autorskich warsztatach „Mam głos” ze śpiewającymi dzieciakami i kobietami; cały czas robię to, co kocham – mówi Janosz.

Alicja Janosz wygrała pierwszą edycję „Idola”. Dziś jest mamą synka który jest jej KOPIĄ

Dodała, że wycofała się z tzw. robienia kariery, bo oczekiwała czegoś innego od życia: „W tamtym czasie moim największym pragnieniem było czuć się bezpieczną, kochaną i wystarczającą – przez lata szukałam tego na zewnątrz, aż w końcu zrozumiałam, że sama mogę to sobie dać”. 

Okazuje się, że tuż po wygranej „Idola” narzucono na nią ogromną presją, a tak naprawdę była bardzo młoda i za wiele nie miała do gadania:

Po wygranej wiele osób patrzyło na mnie z wymierzoną we mnie lupą: co to teraz będzie się z nią działo? A ja miałam 17 lat, śpiewałam piosenki głównie z publishingu, miałam niewiele do gadania, a i tak za wszystko odpowiadałam i z wszystkiego musiałam się tłumaczyć: od tego, jaką czapkę miałam na okładce debiutanckiej płyty, po każdy tekst piosenki, który ktoś dla mnie napisał – wszystko skupiało się na mnie, a ja byłam po prostu dziewczynką, która kochała śpiewać – przyznaje.

Jak DZIŚ wygląda Alicja Janosz? Zwyciężczyni Idola z 2002 roku wzięła udział w koncercie Kobiety ratują planetę

Zdradziła też, że wówczas ludzie za nią decydowali, a nie wszystko się jej podobało: „Był taki moment, że byłam stylizowana na Avril Lavigne i sama chciałam kreować tak swój wizerunek, bo, traktowana jako produkt, sama zaczęłam tak traktować samą siebie. Nie wierzyłam, że jestem wystarczająca taka, jaka jestem i nie muszę się zmieniać i niczego udawać. Lata zajęło mi zrozumienie i przepracowanie tego”. 

Alicja Janosz 2021

Alicja Janosz 2021

Alicja Janosz 2019

Alicja Janosz 2019

Alicja Janosz, 20. Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach

Alicja Janosz, 20. Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach

Alicja Janosz pokaz kolekcji Dawida Wolińskiego

Alicja Janosz pokaz kolekcji Dawida Wolińskiego

Alicja Janosz, festiwal Top Trendy

Alicja Janosz, festiwal Top Trendy

Alicja Janosz 25-lecie MTV

Alicja Janosz 25-lecie MTV

Alicja Janosz Eurowizja 2004

Alicja Janosz Eurowizja 2004

Alicja Janosz 2003

Alicja Janosz 2003

Alicja Janosz, Idol 2002

Alicja Janosz, Idol 2002