Andrzej Gołota (51) jest bokserem podziwianym na całym świecie. W swojej karierze stoczył 52 walk, w tym wygrał 41 i 33 poprzez nokaut. Ostatnią walkę odbył sześć lat temu z Przemysławem Saletą, która zakończyła się przegraną. Mimo tego słynny bokser nadal dostaje propozycje powrotu na ring.

Agent Gwiazdy. Polubiliście w programie Mariolę Gołotę?

Żona sportowca, Mariola Gołota opowiedziała w rozmowie z SportEuro.pl  o szczegółach propozycji.

Ja nie za bardzo chcę namawiać Andrzeja w tę czy w drugą stronę. Powiedziałam mu, że przyszła oferta i troszeczkę się zapalił. A, że może by jeszcze raz, może jednak spróbować. Nie mówiłam za wiele, ale oczy trochę mu się zaświeciły

– wyznała Gołota.

Andrzej Gołota dalej jest łakomym kąskiem

Zdradziła, że Andrzej miałby dostać za tę walkę bagatelną sumę, jednak nie podała nazwiska przeciwnika.

Milion dolarów za walkę, luksusowy trening, żeby Andrzej nabrał kondycji, plus masę innych marchewek, którymi machają, żeby ściągnąć go do siebie. Powiedziałam Andrzejowi: „odpiszemy, że odrzucamy tę ofertę definitywnie”. Andrzej powtórzył: „a może by jeszcze raz…”. Ale już bez większego zapału. On chyba sam to wszystko wcześniej przemyślał i stwierdził, że to już nie dla niego

– mówiła w wywiadzie Mariola.

Dodaje, że poinformowała firmę adwokacką, reprezentują promotora, że niezależnie od tego, ile by dawali i jakie rzeczy by dorzucili, nie są zainteresowani.

Andrzej już skończył z boksem

– zapewnia Gołota.

Agent Gwiazdy. Mariola Gołota ma szansę na miano nowej Małgorzaty Rozenek

Andrzej Gołota zarobki

Andrzej Gołota ma sporo walk na koncie, za które dostał krocie. Mówi się, że najwięcej zarobił przy walce z Mikiem Tysonem 2000 roku – miał zarobić 3,5 miliona dolarów.

Kolejną dobrze opłaconą walką była z Lennoxem Lewisem. Mimo przegranej Andrzej zgarnął 1,75 mln dolarów. Za podobna kwotę walczył też z Chrisem Byrdem i Johnem Ruizem.

 

Andrzej Gołota,
Andrzej Gołota,
Andrzej Gołota,