Anna Czartoryska-Niemczycka (37 l.) na początku listopada poinformowała, że spodziewa się dziecka. Będzie to już czwarte dziecko aktorki z Michałem Niemczyckim. Małżeństwo ma już Ksawerego, Janinę i Antoniego.

Anna Czartoryska-Niemczycka jest w ciąży!

Anna Czartoryska-Niemczycka o wegetarianizmie

Anna Czartoryska-Niemczycka co jakiś czas wstawia nowe zdjęcia na swój Instagram. Fani są zaskoczeni, że mimo zaawansowanej ciąży, ma bardzo mały brzuszek.

Gwiazda podzieliła się dziś swoim podejściem do diety wegetariańskiej. Może to właśnie w tym tkwi sukces, że aktorka jest tak zgrabna w czasie ciąży?

Od 6 lat jestem wege. Postanowiliśmy z Mężem zrezygnować z mięsa dla naszego zdrowia i dla środowiska. Stwierdziliśmy, że nie musimy zatruwać ziemi, odbierać życia i ryzykować zdrowia, żeby się najeść. Temat nie był mi obcy – moja Mama jest wege od kiedy pamiętam, mięso lubiłam, ale bez problemu z niego zrezygnowałam, ryb i owoców morza nie jadłam od kiedy samej pozwolono mi o tym decydować, bo nie lubię ich smaku. Dość szybko się przyzwyczaiłam i teraz ta dieta bardzo mi odpowiada – zaczęła aktorka.

Anna Czartoryska w zaawansowanej ciąży ubiera choinkę. Zaskakująco mały brzuszek!

Zdradza, że w jej jadłospisie znajdują się warzywa, ryże, kasze, czasem makarony najchętniej z groszku albo soczewicy, rośliny strączkowe, jajka, a zamiast mleka, pije napoje roślinne. A co z serami?

Sery jem, gdy nie mam alternatywy, do chleba najchętniej wybieram pasty warzywne. Unikam soi, bo może mieć negatywny na pracę tarczycy i gospodarkę hormonalną. Nie przepadam za zamiennikami mięsa, wyjątek robię raz na jakiś czas dla beyond burgera. Nie jestem ortodoksyjna – zjem indyka na świątecznym obiedzie u Babci, wolę dojeść kotleta po dziecku, niż go wyrzucić. Jeśli w ciąży mam ochotę na spaghetti bolognese, to je jem (chociaż tym razem mi się to raczej nie zdarza). Korzyści – łatwiej mi utrzymać szczupłą sylwetkę, nigdy nie czuję się przejedzona i mam poczucie, że robię coś dobrego dla siebie i dla Świata. Wyniki badań mam takie same jak kiedyś (również w ciąży) i mam nadzieję, że zdrowy tryb życia zaprocentuje w przyszłości (jeśli w końcu uda mi się odstawić cukier!) – przyznaje.

Podkreśla, że nie brakuje jej smaku mięsnych potraw, bo o nim często decydują dodatki: rośliny i przyprawy, a jej dieta składa się właśnie z tych dodatków. A na jakiej diecie są jej dzieci?

Moje dzieci jedzą mięso i ryby w szkole na obiad, kilka razy w tygodniu. W domu nie mamy wędlin, czy parówek, ale gdy jemy na mieście albo zamawiamy na wynos mogą sobie wybrać, co chcą. Uwielbiają kotlety mielone u Babci, ale równie chętnie wcinają kaszę gryczaną albo zupę z soczewicy. Tak to wygląda u mnie, ale u Was może sprawdzić się co innego. Uważam, że wybierając dietę dla siebie, nie musimy się kierować sztywnymi zasadami, ale tym, co dla nas najlepsze, a przy tym możliwe do zrealizowania. Na pewno włączenie do diety większej ilości składników roślinnych nikomu nie zaszkodzi – napisała Czartoryska.

Anna Czartoryska świętuje 8. rocznicę ślubu. Fani: „Cudownie normalni”

Internauci zgadzają się z podejście aktorki do diety wegetariańskiej. Uważają, że ma zdrowe podejście do dzieci:

  • I to jest bardzo dobry wpis. I mądre podejście I łatwe do naśladowania
  • Zdrowa głowa. Ja kieruję się podobnymi zasadami
  • Dokładnie, też tak rodzinnie działamy. Baz sztywnych zasad, ale sobie i Ziemi na zdrowie
  • Podoba nam się to, że nie „zmusza” Pani dzieci do takiego samej diety, daje im Pani wybór, oferuje wiele możliwości. Brawo!
  • Kocham Twoje racjonalne podejście do tematu, piszesz tak, że sama mam ochotę spróbować ograniczyć mięso – piszą obserwatorzy aktorki.
Anna Czartoryska z ciążowym brzuszkiem ubiera choinkę

Anna Czartoryska, fot. Instagram: annaczartoryska_niemczycka

Anna Czartoryska-Niemczycka fot. AKPA