Anna Lewandowska (30 l.) stara się wspierać kobiety swoimi wpisami w mediach społecznościowych. Tym razem poruszyła temat zaburzeń hormonalnych. Okazuje się, że sama zmaga się z niektórymi dolegliwościami. Niedawno opowiedziała o tym również modelka Sandra Kubicka.

Robert Lewandowski świętuje urodziny mamy. Wrzucił MISTRZOWSKIE zdjęcie!

Anna Lewandowska o zaburzeniach hormonalnych

U Ani na Instagramie pojawił się długi wpis:

Hashimoto, nadczynność tarczycy, niedoczynność tarczycy czy PCOS, to tylko niektóre z chorób, gdzie głównym czynnikiem są wahania poziomu hormonów. Dlaczego o tym piszę?
Bo temat hormonów dotyczy niestety coraz więcej kobiet.
Niedawno temat był poruszany również przez modelkę Sandrę Kubicą @sandrakubicka , której dziękuję za odwagę i prawdę♥️🙏! Dziś, w dobie perfekcjonizmu staramy się ukrywać nasze niedoskonałości. Dlaczego? Ponieważ opinia ludzi często powoduje podobne spustoszenie co choroba:( co również podkreślała Sandra.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Kto walczy z hormonami? Hashimoto, nadczynność tarczycy, niedoczynność tarczycy czy PCOS, to tylko niektóre z chorób, gdzie głównym czynnikiem są wahania poziomu hormonów. Dlaczego o tym piszę? Bo temat hormonów dotyczy niestety coraz więcej kobiet. Niedawno temat był poruszany również przez modelkę Sandrę Kubicą @sandrakubicka , której dziękuję za odwagę i prawdę♥️🙏! Dziś, w dobie perfekcjonizmu staramy się ukrywać nasze niedoskonałości. Dlaczego? Ponieważ opinia ludzi często powoduje podobne spustoszenie co choroba:( co również podkreślała Sandra. Tym postem chce zwrócić uwagę na trzy rzeczy. Tolerancja, akceptacja i wsparcie. My kobiety wiemy, na czym polega walka z hormonami również wtedy, gdy nie chorujemy przewlekle. Obrzęki, zatrzymywanie wody w organizmie, nadmierna drażliwość, zmęczenie… nagłe zmiany wagi. Ja znam DOSKONALE te dolegliwości :( związane z wahaniem poziomu hormonów, do tego dochodzą uwarunkowania genetyczne. Zmaga się z nimi naprawdę wiele kobiet. Ma to zazwyczaj miejsce m.in. w trakcie trwania cyklu miesiączkowego. Poziom hormonów zazwyczaj wpływa na nasz wygląd i samopoczucie, ZACZNIJMY WIĘC o tym MÓWIĆ... Wspierajmy się, a nie krytykujmy. Na PCOS cierpi 15% kobiet w wieku rozrodczym... Dlatego warto mieć świadomość tego, że kiedy chorujemy nie mamy najmniejszego wpływu na nasze ciało, pomimo aktywności i zdrowo stylu życia. To niewątpliwie podwójny wysiłek.. któremu potrzebne jest zrozumienie, życzliwość i wsparcie drugiej osoby, innej kobiety. Sandra @sandrakubicka ♥️ dałaś mocny i piękny przykład i myślę, że wsparłaś wiele kobiet♥️💪. #motivation #anna#healthyplanbyann

Post udostępniony przez Anna Lewandowska ® (@annalewandowskahpba)

Okazuje się, że Ania sama miała problemy z zatrzymywaniem wody w organizmie czy nagłymi zmianami wagi.

Obrzęki, zatrzymywanie wody w organizmie, nadmierna drażliwość, zmęczenie… nagłe zmiany wagi.

Ja znam DOSKONALE te dolegliwości 🙁 związane z wahaniem poziomu hormonów, do tego dochodzą uwarunkowania genetyczne. Zmaga się z nimi naprawdę wiele kobiet. Ma to zazwyczaj miejsce m.in. w trakcie trwania cyklu miesiączkowego.
Poziom hormonów zazwyczaj wpływa na nasz wygląd i samopoczucie, ZACZNIJMY WIĘC o tym MÓWIĆ… Wspierajmy się, a nie krytykujmy.

Sandra Kubicka choruje na PCOS – Zespół policystycznych jajników

Inspiracją dla wpisu Anny była z pewnością Sandra Kubicka, która na swoim profilu pokazała zmiany skórne, z jakimi zmaga się przez chorobę. Oprócz tego skutkiem schorzenia był skok wagi. Najbardziej jednak boli ją to, że przez PCOS może mieć problemy z zajściem w ciążę.

ZOBACZ TAKŻE:

Sandra Kubicka przyznała, że choruje na nieuleczalną chorobę, przez którą przytyła…17 kilogramów

Anna Lewandowska w seksownym stroju kąpielowym – pokazała TATUAŻ!

Anna Lewandowska pokazała MEGA UMIĘŚNIONY brzuch. Fanka: Jedno małe ALE

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

The ugly truth.. I went from being such a confident person to being insecure about myself. Especially since my main job is being a model.. I believe God gives us challenges for a reason, maybe it happened to me so I can raise an awareness. In a dramatic pace I gained 37lbs, started having acne and blaming myself for all sorts of reasons. People around me also didn’t believe me that it was out of my control.. well now I know. #PCOS is a nasty syndrome causing many women to get depressed and hide at homes. The worst part is infertility & i want to have kids.. very badly. If this video is going to scare some of my clients, then let it be, maybe it was meant to happen but I can’t fake it anymore. This is who I am and this is what I’m going to have to deal with every day. #PCOS is an every day battle with my hormones. I’m here for you girls!

Post udostępniony przez SANDRA KUBICKA 🇺🇸🇵🇱 (@sandrakubicka)

scena z: Anna Lewandowska, SK:, , fot. Jacek Kurnikowski/AKPA
scena z: Sandra Kubicka, SK:, , fot. Jacek Kurnikowski/AKPA