Anna Lewandowska (32 l.) wczoraj w Międzynarodowym Dniu Depresji poruszyła temat choroby. Podkreśliła, że aktywność fizyczna poprawia samopoczucie, ale nie jest lekiem na depresję. Dostała wiele wiadomości od obserwatorek. Jedna rzecz ją zmartwiła.

Anna Lewandowska o depresji

Anna Lewandowska we wczorajszym poście napisała:

Często podkreślam, że regularna aktywność fizyczna uwalnia endorfiny, które sprzyjają uczuciu euforii i pozytywnemu patrzeniu na świat. Ćwiczenia działają antydepresyjnie: redukują stres, poprawiają samopoczucie oraz jakość snu (…) Dbajmy o swoje zdrowie, ale też rozejrzyjmy się dookoła. 🙏 Może w naszym otoczeniu znajduje się ktoś, kto potrzebuje wsparcia, rozmowy, zaproszenia na wspólny spacer, czy tez wysłuchania oraz przytulenia💕
To choroba, z którą nikt nie powinien być sam.

Anna Lewandowska szczerze o karmieniu piersią: „Momentalnie schudłam…”

W tym dniu wiele gwiazd otworzyło się na temat swoim przeżyć. Okazuje się, że również cierpiały na depresję. Lewandowska o tym nie wspomina, ale apeluje o pomoc innym i nie lekceważenie choroby.

Dostałam wczoraj setki bardzo trudnych, poruszających wiadomości. Post o depresji wywołał emocje u wielu osób. To dowód na to, że ten problem dotyka wszystkich, bez wyjątku. Depresja nie sprawdza wieku, wykształcenia, sytuacji rodzinnej, statusu społecznego ani stanu konta. Zabija po cichu, zabierając energię, radość i śmiech…

Anna Wendzikowska cierpiała na depresję, gdy urodziła drugą córkę: „Nie chciałam o tym opowiadać”

Dostała wiele wiadomości od osób, które nie mają wsparcia od innych.

Najbardziej poruszyły mnie wiadomości od osób, które nie mogą liczyć na wsparcie swoich bliskich. Nie tak to powinno wyglądać. Nie rzucajmy mimochodem “Weź się w garść”, bo nie potrafimy zrozumieć smutku drugiej osoby. Depresja nie zawsze ma powód.

Anna Lewandowska w domu Maryli Rodowicz. Co ona tam robi?!

Niżej zobaczycie cały post.

scena z: Anna Lewandowska, SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA

Anna Lewandowska pod studiem "Dzień Dobry TVN"

Anna Lewandowska/fot. AKPA