Anna Maria Sieklucka, aktorka znana z roli Laury w filmie „365 dni”, uczestniczyła w projekcie #doślubuminiepodrodze. Wspiera on kobiety, które z różnych powodów nie chcą lub nie mogą wziąć ślubu, ale pokazują, że bez tego można czuć się szczęśliwą i spełnioną. Zapytaliśmy Annę Marię m.in. o to, czym jest dla niej „siła kobiet” oraz czy kiedykolwiek była dyskryminowana ze względu na płeć.

Anna Maria Sieklucka pokazała PARTNERA

Anna Maria Sieklucka przyznała, że była dyskryminowana przez płeć w kwestii zarobków

Czym jest dla Ciebie „siła kobiet”?

Anna Maria Sieklucka: Odwagą. Ogromną. Ponieważ w dzisiejszym świecie kobiety mają mocno „pod górkę „. Panuje przekonanie, że musimy dopasowywać się do panujących „norm”. Wzbudza to w kobietach mnóstwo kompleksów, czują się ze sobą źle. Myślę, że ogromnie ważnym aspektem jest to, żeby przekazywać sobie siłę, chociażby najpierw maleńką, ale w połączeniu z innymi staje się potężna. Ale to właśnie wymaga wspomnianej przeze mnie odwagi.

Czy zawsze miałaś wokół siebie kobiety, które Cię wspierały?

Anna Maria Sieklucka: Nie. I jest to bardzo smutne. Moim przykładem kobiecości, wsparcia, odwagi, wytrwałości i piękna zawsze była i jest po dziś dzień moja kochana Mama. I to dzięki Niej potrafię być przede wszystkim sobą, co obecnie jest coraz mniej powszechne. Na mojej życiowej drodze najczęściej od kobiet spotykałam się z zazdrością, ocenianiem i nieprzychylnym słowem. Im jestem starsza tym bardziej świadoma. Przestałam przejmować się kompleksami innych. Brzmi to dość dumnie, jednak jest to bardzo prawdziwe.

Magda Pieczonka pomalowała Annę Marię Sieklucką: Najpiękniejsza POLKA – komentują fani

Uważasz, że kobiety mogą powiedzieć, że mają równe szanse, czy jeszcze muszą o nie walczyć?

Anna Maria Sieklucka: Muszą, mam wrażenie, że nieustannie. W wielu aspektach, a szczególnie jeśli chodzi o niezależne zdanie. Często brakuję mi partnerstwa w relacjach międzyludzkich.

Miałaś kiedyś sytuację, w której ze względu na płeć czułaś się dyskryminowana?

Anna Maria Sieklucka: Tak, szczególnie odczuwam to w moim zawodzie, głównie w kwestii zarobków. Wierzę, że nastanie moment, kiedy to się zmieni.

#doślubuminiepodrodze – co to za projekt?

Marta Trojanowska, twórczyni marki suknieboho.pl i Ania Żukowska, właścicielka stodoły Czereśniowy Sad postanowiły zrobić kolejny projekt – tym razem od kobiet dla kobiet takich, jak one. Marta, choć szyje suknie ślubne, wcale nie spieszy się do legalizacji własnego związku. Ania –mimo że po ślubie cywilnym – z powodu własnych kompleksów nigdy oficjalnie nie założyła sukni ślubnej. Postanowiły zaprosić 10 pozytywnych jak one kobiet, które pokażą innym kobietom, że w każdej sytuacji życiowej, w każdym statusie związku, z każdą wagą czy chorobą można znaleźć szczęście!

Anna Maria Sieklucka pokazała się w sukni ŚLUBNEJ!

Wcześniej zorganizowały sesje zdjęciowe #4weselapokwarantannie, w której wzięła udział m.in. Anna Maria Sieklucka.

Anna Maria Sieklucka w projekcie #doślubuminiepodrodze

Anna Maria Sieklucka w projekcie #doślubuminiepodrodze fot. Marta Machej @MartaMachej

Anna Maria Sieklucka w projekcie #doślubuminiepodrodze

Anna Maria Sieklucka w projekcie #doślubuminiepodrodze fot. @OlgaTuzWorks

Anna Maria Sieklucka w projekcie #doślubuminiepodrodze

Anna Maria Sieklucka w projekcie #doślubuminiepodrodze fot. @OlgaTuzWorks

Anna Maria Sieklucka na premierze filmu "365 dni"

Anna Maria Sieklucka na premierze filmu „365 dni”, fot. Baranowski/AKPA.

Anna Maria Sieklucka i Michele Morrone na premierze filmu "365 dni"

Michele Morrone, Anna Maria Sieklucka na oficjalnej premierze filmu „365 dni”, fot. Baranowski/AKPA.