Choć większość z nas kojarzy Basię Kurdej-Szatan przede wszystkim z aktorstwem, warto wiedzieć, że jej wykształcenie związane jest głównie z muzyką. Zresztą 38-latka w polskim show-biznesie zaczynała jako jedna z uczestniczek programu X Factor, emitowanym na ekranach TVN (w 2012 roku wraz z zespołem City Soul). Gwiazda polskich filmów i seriali przyznała niedawno, że zanim została absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, musiała… dwukrotnie pisać maturę. Dlaczego? Powód może zaskakiwać.

Julia Wieniawa dała Maćkowi Musiałowi pewną radę. Dzięki niej ma szansę na finał TzG?

Basia Kurdej-Szatan musiała pisać maturę dwukrotnie

Basia Kurdej-Szatan od 2013 roku regularnie pojawia się w polskiej przestrzeni medialnej. 38-latka nie tylko występuję w filmach i serialach, lecz także chętnie bierze udział w różnych programach telewizyjnych. Trudno więc odmówić jej ambicji. Okazuje się jednak, że na drodze do bycia zawodową aktorką, natrafiła na pewną przeszkodę. Konkrety? Barbara musiała dwa razy pisać maturę, a wszystko ze względu na… przecieki w opolskich szkołach.

I choć gwiazda nie zawiniła nic w tej sprawie, musiała jeszcze raz podejść do egzaminu z języka polskiego i matematyki.

Zendaya gratuluje Idze Świątek wygranej. Kibicowała jej z Tomem Hollandem [wideo]

Maturę musiałam zdawać dwukrotnie. Pewnie wiele osób pomyśli, że oblałam i udało się dopiero w poprawce. Nic z tych rzeczy. W Opolu były wtedy przecieki i władze tak się zdenerwowały, że musieliśmy pisać egzamin ponownie. Stres był ogromny, a do tego miałam pecha, bo powtarzane były akurat egzaminy pisemne z polskiego i matematyki, a te akurat zdawałam – powiedziała 38-latka.

Przypomnijmy, że Basia poza aktorstwem kocha też muzykę. Zdolna Opolanka ukończyła szkołę muzyczną I stopnia w klasie wiolonczeli, po czym rozpoczęła naukę w szkole II stopnia, lecz przerwała ją po dwóch latach.

Agnieszka Hekiert szczerze o Natalii Janoszek! „Czułam, że coś jest na rzeczy” (WIDEO)

Barbara Kurdej-Szatan, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA

Barbara Kurdej-Szatan, fot. Piętka Mieszko/AKPA

Barbara Kurdej-Szatan, SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA