Zapadł wyrok w sprawie Billa Cosby’ego. Sąd w Pensylwanii uznał go winnym molestowania seksualnego Andrei Constand w 2004 roku.

Prezenterka broni Weinsteina i Cosby’ego: to NIE gwałciciele!

Aktor i komik swoim ofiarom podawał środki odurzające. W sumie o molestowanie oskarżyło go 50 kobiet. Pierwszy proces, który miał miejsce rok temu, zakończył się bez zgodnego wyroku. Pozostałych przestępstw aktor dopuścił się tak dawno, że sprawy się przedawniły. Jedynie przypadek Constand z 2004 roku był brany pod uwagę.

W chwili ogłoszenia wyroku, mężczyzna patrzył zasmucony w podłogę. Jedna z jego rzekomych ofiar, Lily Bernard, zaczęła klaskać. Prokurator domagał się natychmiastowego zatrzymania sprawcy. Ostatecznie, po czternastogodzinnej naradzie przysięgłych, zdecydowano, że aktor zostanie na wolności do czasu prawomocnego ogłoszenia wyroku. Musi jednak wpłacić kaucję w wysokości miliona dolarów. Decyzja zostanie ogłoszona maksymalnie za 100 dni.

Szokujący werdykt w sprawie Billa Cosby’ego!

Za przestępstwo grozi mu kara 30 lat więzienia. Niestety, pozostałe ofiary molestowań nie będą miały szansy walczyć o sprawiedliwość w toku postępowania karnego.

Bill Cosby skazany za molestowanie! Zostanie na wolności!

Bill Cosby skazany za molestowanie! Zostanie na wolności!

Bill Cosby skazany za molestowanie! Zostanie na wolności!