Bill Gates (65 l.) i jego żona Melinda Gates (56 l.) podjęli decyzję o rozwodzie. Byli małżeństwem przez 27 lat, a w związku od 34 lat. Mają trójkę dzieci.

Bill Gates NIE JEST już najbogatszym człowiekiem na ziemi – wyprzedził go ON

Bill Gates i Melinda Gates rozwodzą się

Bill Gates i jego żona wydali oświadczenie. Proszą w nim o uszanowanie prywatności i zapewniają, że nadal będą współpracować na rzecz fundacji.

Po wielu przemyśleniach i ciężkiej pracy nad naszym związkiem, podjęliśmy decyzję o zakończeniu naszego małżeństwa. W ciągu ostatnich 27 lat wychowaliśmy troje niesamowitych dzieci i stworzyliśmy fundację, która działa na całym świecie na rzecz zapewniania ludziom dostępu do zdrowego i produktywnego życia. Nadal podzielamy wiarę w misję fundacji i będziemy dalej pracować w niej razem. Ale nie wierzymy już, że możemy razem rozwijać się jako para na tym nowym etapie naszego życia. Prosimy o przestrzeń i prywatność dla naszej rodziny.

Bill i Melinda wzięli ślub w 1994 roku. Mają trójkę dzieci: 25-letnią Jennifer, 22-letniego Rory Johna oraz 20-letnią Phoebe Adele.

Tak mieszka Bill Gates

Kim jest Melinda Gates?

Melinda Gates od dziecka świetnie radziła sobie z matematyką, a jej ojciec kupił do domu komputer Apple II, jeden z pierwszych, które sprzedawali pojedynczym konsumentom. Wtedy odkryła w sobie pasję do programowania. Studiowała na wydziale informatyki i w wieku 23 lat zaczęła pracę w Microsoft. Na jednej z kolacji biznesowych poznała Billa Gatesa. Spotykali się rok, po czym wyznali sobie miłość. Pobrali się na Hawajach, gdy Melinda miała 29 lat.

Melinda zawsze wspierała rozwój i prawa kobiet. Działała na rzecz ich wzmocnienia ekonomicznego i rozwoju zawodowego.

Bill Gates i Melinda Gates

Bill Gates i Melinda Gates fot. Backgrid USA / Forum

Bill Gates i Melinda Gates

Bill Gates i Melinda Gates fot. Zuma Press / Forum

Bill Gates i Melinda Gates

Bill Gates z żoną fot. Backgrid USA / Forum