Już plagiat, czy tylko niewinna inspiracja? Na to pytanie, co jakiś czas odpowiada wielu muzyków. Pamiętacie, jak Kanye West borykał się z zarzutami o plagiat? Teraz Robin Thicke i Pharrell Williams muszą zapłacić gigantyczne odszkodowanie.

Poszło o przebój z 2013 roku zatytułowany Blurred Lines. Muzycy nie kryli, że przy jego tworzeniu inspirowali się Got to give it up zmarłego w 1984 roku Marvina Gaye’a. Williams oświadczył, że był fanem muzyka w dzieciństwie, a Thicke utrzymywał, że przebój tworzył odurzony lekami i alkoholem i nie miał świadomości kradzieży.

Niestety (a może stety?), sąd w Los Angeles nakazał wypłacenie odszkodowania rodzinie artysty w wysokości bagatela 7,4 milionów dolarów – 4 miliony za poniesione straty i 3,4 miliona za rozpowszechnianie utworu. Co ciekawe, hit zarobił 16,68 miliona zielonych:

– Teraz czuję się wolna. Wolna, prawdę mówiąc, od łańcuchów Pharrella Williamsa i Robina Thicke, którymi próbowali nas krępować i kłamstw, które opowiadali– powiedziała córka Gaye’a.

Upsss…

&nbsp

Blurred Lines Thicke i Williamsa to PLAGIAT! (VIDEO)

Blurred Lines Thicke i Williamsa to PLAGIAT! (VIDEO)

Blurred Lines Thicke i Williamsa to PLAGIAT! (VIDEO)