Brigitte Bardot (84 l.) najsłynniejsza paryżanka, ikona francuskiego kina i symbol sexu stoi właśnie w obliczu oskarżenia o rasizm. Bardot miała obrazić mieszkańców Reunionu –  wyspy położonej na Oceanie Indyjskim departamentu zamorskiego Francji.

Włodzimierz Szaranowicz ODCHODZI z TV, kończy karierę – w wywiadzie dla TV Sport mówi o swojej chorobie

Zdegenerowana populacja wciąż zanurzona w barbarzyńskich tradycjach przodków

– miała tak napisać  w liście otwartym do lokalnych władz.

Brigitte Bardot od wielu lat jest obrończynią praw zwierząt. Miało ją oburzyć zachowanie mieszkańców Reunionu to,  w jaki sposób traktują zwierzęta.

Rdzenni mieszkańcy zachowali swoje dzikie geny

– czytamy w liście.

Napisała, że Reunion jest „demoniczną wyspą” i oskarżyła ich o złe traktowanie wszystkich zwierząt. Tłumaczyła, że ​​czciciele, którzy brali udział w „indyjskich festiwalach tamilskich – ścinają kozy, a następnie wrzucają ich wnętrzności do morza, co przyciąga rekiny”.

Brigitte Bardot oskarżona o rasizm

Prefekt Reunionu – Amaury de Saint-Quentin natychmiast zareagował na list. Stwierdził, że zawiera on „obraźliwe i rasistowskie komentarze mogące stanowić przestępstwo”.

Oliwy do ognia dołożyła francuska minister terytoriów zamorskich – Annick Girardin, która również skrytykowała zachowanie aktorki.

Codzienny rasizm nie ma miejsca w debacie publicznej

– powiedziała na Twitterze Girardin.

Fundacja Brigitte Bardot, która zajmuje się ochroną zwierząt skomentowała zachowanie aktorki. Tłumaczą, że Bardot ​​napisała list jako osobistą inicjatywę, niezależną od fundacji.

Przypominamy, że Bardot była już pięciokrotnie oskarżona za podobne zachowanie. Głównie za komentarze islamofobiczne.

Anna Lewandowska założyła dziś dwie różne skarpetki. Ale to nie przypadek, trenerka pisze, dlaczego to zrobiła

Brigitte Bardot obecnie

Brigitte Bardott zakończyła swoją karierę aktorską i modelingową. Zajęła się na poważnie działalnością na rzecz praw zwierząt. Przekazała 140 tysięcy dolarów  na sterylizację bezpańskich psów w Bukareszcie, których liczbę szacuje się na 300 tysięcy.

Z kolei w 2013 roku zagroziła władzom Francji, że jeśli nie zapobiegną uśpieniu dwóch słoni z ogrodu zoologicznego w Lyonie, które chorują na gruźlicę, to zrzeknie się obywatelstwa francuskiego.

Brigitte Bardot

Brigitte Bardot Fot. REUTERS/Francois Lenoir/File Photo/Forum

Brigitte Bardot

Fot. BOULEVARD DU RHUM 1970 DIRECTED BY ROBERT ENRICO