Britney Spears zdecydowanie nie miała łatwego życia – już od najmłodszych lat została wrzucona do bezlitosnego świata show-biznesu, a jej rodzina czerpała korzyści finansowe z jej ogromnego sukcesu. Gwiazda miała też na swoim koncie kilka nieudanych związków, nieszczęśliwe małżeństwo i głośny rozwód z Kevinem Federlinem, a na koniec przeszła załamanie nerwowe i trafiła pod kuratelę swojego ojca, która trwała 13 lat i zakończyła się dopiero w listopadzie 2021 roku.

Przez ostatnie sześć lat wydawało się, że w końcu znalazła miłość, wsparcie i stabilizację u boku urodzonego w Teheranie 29-letniego Sama Asghari, niestety jakiś czas temu media obiegła informacja o niespodziewanym rozstaniu pary.

Britney Spears wydaje książkę! Szykuje się ostre pranie brudów. Znamy datę premiery

Życie Britney to nie tylko pasmo nieszczęść, ale również gotowy materiał na książkę. A ta w istocie powstała, ponieważ Księżniczka Pop-u jakiś czas temu zdecydowała się raz na zawsze wyprać wszystkie życiowe brudy i wydać autobiografię, w której opowie o swoim dzieciństwie, dawnych związkach i przeżytych traumach.

Choć książka zatytułowana „The Woman in me” trafi do sprzedaży dopiero 25 października, w internecie można już przeczytać szokujące fragmenty. W jednym z nich Britney wyznała, że zaszła w ciążę ze swoim ówczesnym chłopakiem, Justinem Timberlakem, jednak została nakłoniona do aborcji, której do dziś żałuje.

Szok! Britney Spears dokonała aborcji, „Justin nie chciał być ojcem”

Britney Spears zdradza, dlaczego zgoliła się na łyso. Mówi o kurateli ojca i obrzydliwym traktowaniu

W kolejnym opublikowanym fragmencie, Britney ujawnia, dlaczego w 2007 roku zdecydowała się ogolić na łyso – desperacki akt, który do dziś uznawany jest za punkt zwrotny w jej życiu i karierze. To właśnie zgolenie włosów miało zapoczątkować jej załamanie psychiczne oraz późniejszą kuratelę ojca.

Britney wyznaje jednak, że zgolenie włosów było dla niej swego rodzaju manifestacją i stawianiem się światu, który był przeciwko niej:

Dorastając, byłam tak bardzo obserwowana. Patrzono na mnie z góry i z dołu, ludzie mówili mi, co myślą o moim ciele, odkąd byłam nastolatką. Golenie głowy i odgrywanie się były moimi sposobami walki z tym wszystkim.

W książce piosenkarka przyznała, że sama chwyciła za maszynkę, gdy fryzjerka i właścicielka salonu Esther’s Haircutting Studio w Kalifornii odmówiła jej wykonania usługi. Spears postanowiła postawić na swoim i ostrzygła się sama, a moment ten uchwycili paparazzi zza okna.

W innym fragmencie Britney zaznaczyła, że od momentu wejścia w życie kurateli, całkowicie straciła kontrolę nad swoim ciałem oraz życiem, a ojciec kontrolował każdy jego aspekt. Był przy tym bezlitosny i krytykował córkę na każdym kroku:

Pod nadzorem kuratora dano mi do zrozumienia, że te dni już się skończyły. Musiałam zapuścić włosy i wrócić do formy. Musiałam chodzić wcześnie spać i brać leki, które mi kazano brać. Jeśli myślałam, że krytyka mojego ciała w prasie była zła, to jeszcze bardziej bolało mnie słysząc to od mojego własnego ojca. Wielokrotnie powtarzał mi, że wyglądam grubo i że muszę coś z tym zrobić. Robiłam pewne artystyczne rzeczy tu i tam, ale nie było w tym mojego serca. Jeśli chodzi o moją pasję do śpiewu i tańca, to w tamtym momencie był to prawie żart. Poczucie, że nigdy nie jest się wystarczająco dobrym, jest dla mnie stanem miażdżącym duszę. [Ojciec] wpoił mi to jako dziewczynce i nawet po tym, jak osiągnęłam tak wiele, nadal mi to wpajał. Stałam się robotem. Ale nie tylko robotem – czymś w rodzaju dziecka-robota. Byłam tak infantylizowana, że traciłam kawałki tego, co sprawiało, że czułam się sobą. Kuratela pozbawiła mnie kobiecości, uczyniła ze mnie dziecko. Na scenie stałam się bardziej bytem niż osobą. Zawsze czułam muzykę w moich kościach i krwi; oni mi to ukradli.

X17 / Forum

 X17 / Forum

pasekkozak