Cezary Kucharski jest byłym reprezentantem Polski i byłym menadżerem Roberta Lewandowskiego. Jako piłkarz największe sukcesy odniósł grając dla Legia Warszawa, z którą awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów w sezonie 1995/1996 i zdobył dwa mistrzostwa kraju. Cezary Kucharski znalazł się również w polskiej kadrze na mundial 2002 roku.

W ostatnich latach był znany jako menadżer Lewandowskiego, ale współpraca zakończyła się konfliktem i sporem prawnym, gdy ten, 11 września 2020 roku złożył pozew przeciwko Robertowi Lewandowskiego domagając się 39 mln złotych w ramach rozliczenia za udziały w spółce RL Management. Z kolei jakiś czas później Business Insider Polska ujawnił nagranie rozmowy Lewandowskiego z Kucharskim, w której były manager miał szantażować piłkarza.

Po zakończeniu kariery sportowej startował jako poseł na Sejm VII kadencji i w wyborach w 2011 roku uzyskał mandat poselski z listy Platformy Obywatelskiej w okręgu lubelskim.

Konflikt na linii Robert Lewandowski – Cezary Kucharski trwa!

Były menadżer Roberta Lewandowskiego, Cezary Kucharski w ciężkim stanie w szpitalu!

O ciężkim stanie Cezarego Kucharskiego poinformował Krzysztof Stanowski na swoim koncie na Twitterze:

Dochodzą mnie wieści, że Cezary Kucharski znajduje się w bardzo ciężkim stanie. Zawsze był waleczny, więc mam nadzieję, że i tym razem nie odpuści.

Pod postem Stanowskiego głos zabrał rzecznik prasowy reprezentacji Polski U-21 Emil Kopański, który ujawnił, że mężczyzna od pięciu dni jest w śpiączce. Wyraził też życzenie „oby znalazła się lepsza opieka, niż ta, ktorą ma dotąd” sugerując, że Kucharski nie otrzymał odpowiedniej pomocy. Informacje o złym stanie pacjenta potwierdzili również pracownicy PZPN. Z kolei według informacji przekazanych przez Marcina Szymczyka, dziennikarza legia.net, Cezary Kucharski przeszedł już co najmniej jeden zabieg od momentu wprowadzenia go w śpiączkę farmakologiczną.

Od piątku się modlę, nic innego mi nie pozostało. Mam nadzieję, że wygra ten mecz! Być może najtrudniejszy w jego życiu – napisał dziennikarz.

Zły stan Kucharskiego zjednoczył środowisko piłkarskie – zarówno eksperci, zawodnicy i kibice życzą mężczyźnie powrotu do zdrowia, a ze wszystkich stron napływają słowa wsparcia.