Robert Lewandowski zaczął toczyć wojnę z Cezarym Kucharskim, kiedy ten 11 września 2020 r. złożył pozew przeciwko Robertowi, domagając się 39 mln zł w ramach rozliczenia za udziały w spółce RL Management.

Wyciekło kolejne nagranie ze spotkania Lewandowskiego z Kucharskim

Robert Lewandowski i Cezary Kucharski

Później Business Insider Polska ujawnił nagranie rozmowy Roberta Lewandowskiego z Cezarym Kucharski. Można usłyszeć, jak były manager piłkarza straszy, że jeśli zapłaci mu 20 mln euro to „będzie do końca życia chronił Lewandowskiego i jego żonę przed ujawnieniem, że są oszustami podatkowymi”. Po tym Kucharski usłyszał zarzuty ws. gróźb stosowanych wobec piłkarza w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie.

Premier Donald Tusk oraz piłkarz Robert Lewandowski i Cezary Kucharski Fot. Artur Chmielewski / FORUM

Teraz „Onet” przeprowadził wywiad z prof. Tomaszem Siemiątkowskim, pełnomocnikiem Lewandowskiego. Podkreśla, że chcieli zostawić sprawę organom wymiaru sprawiedliwości, ale nieustanne ataki medialne ze strony Cezarego Kucharskiego zmuszają ich do przerwania milczenia.

Zbigniew Boniek o konflikcie Lewandowskiego z byłym agentem: „Kucharski jest spalony”

Stwierdził, że Kucharskiemu  nikt już nigdy nie zaufa w świecie piłki i w biznesie.

 Jest skończony i o tym wie, dlatego tak wściekle atakuje. Oto człowiek, mający zarzut o ordynarny szantaż na kilkadziesiąt milionów zł dla siebie, który donosił do dziennikarza na swojego klienta i jego żonę, śmie porównywać się do więźnia politycznego tuż po 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego i w obliczu obecnej sytuacji na Białorusi – ocenił.

Były manager piłkarza swego czasu powiedział, że pożyczył Annie Lewandowskiej pieniądze na biznes. Potem Kucharski sprostował, że wziął pożyczkę od wspólnej firmy z Robertem: „RL Management”.

Najpierw mówi, że pożyczył Annie Lewandowskiej 2,5 mln euro. Kłamstwo. Zmienia narrację, że nie od niego, tylko od firmy, którą miał wspólnie z Robertem Lewandowski. To kolejna manipulacja. RL Management to firma Roberta Lewandowskiego. Formalnie to spółka komandytowa, w której Cezary Kucharski miał jedynie prawo do jednej tysięcznej zysku i to tylko z przyczyn formalnych. Nazywanie się przez niego współwłaścicielem tej spółki to kpina. W ten sposób mógłby pan zakupić parę akcji Facebooka i określać się jego współwłaścicielem. Kucharski był agentem piłkarskim i z tej działalności otrzymywał wynagrodzenie – tłumaczy pełnomocnik piłkarza.

Cały wywiad można przeczytać TUTAJ!

Cezary Kucharski, Anna Stachurska, Fot. Piętka Mieszko/AKPA

Wyciekło nagranie Lewandowskiego z Kucharskim. Padły mocne słowa

Cezary Kucharski nie przeszedł obok tego obojętnie. Na Twitterze skomentował wywiad z mec. Siemiątkowskim:

Złodziej krzyczy: łapać złodzieja! Mec. T. Siemiątkowski stosuje metodę odwróconych pojęć i myśli — zapewne słusznie, patrząc na otoczenie, w którym żyje — że im większe kłamstwo, tym ludzie bardziej w nie uwierzą. To Lewandowski z Siemiątkowskim poszli do służb, aby się nie rozliczyć… – napisał menedżer.

Stwierdził jeszcze, że Tomasz Siemiątkowski próbuje zaklinać rzeczywistość a z Lewandowskich zrobić ofiary, którymi nie są.

Co myślicie o tym konflikcie?

Robert Lewandowski Fot. Grazyna Myslinska / Forum

Cezary Kucharski Fot. Baranowski/AKPA