Tragiczna śmierć Tomasza Chady poruszyła całą Polskę. Raper prawdopodonie odebrał sobie życie skacząc z okna. Przyjaciel zmarłego 39-latka, Donatan zdradził, o czym rozmawiali zaledwie dwa tygodnie przed tragicznym wydarzeniem.

Nie żyje znany polski raper. Mamy jego ostatni wywiad.

Na swoim Facebooku autor hitu My Słowianie zamieścił poruszający wpis. Donatan wspomina Chadę i jego twórczość:

– Zmarł Tomasz Chada…nawet nie wiem co napisać bo rozmawiałem z nim chyba zaledwie kilka dni temu…O muzyce mówił nie będę bo każdy może do niej sięgnąć, natomiast jako człowiek był niesamowitym okazem. Pełnym pozytywnej energii, dystansu i uśmiechu mimo tego że jego życie bez wątpienia mogło by być scenariuszem czarno białego filmu. Człowiek autentyczny, niejednoznaczny nie dający się zamknąć tylko w ramkach swojej muzyki. On sam chciał chyba żeby ta muzyka była przestrogą przed tym co dobrze znał i czego nikomu nie życzył.

Ich relacja była naprawdę bliska. Zmarły raper przysyłał Donatanowi swoje najnowsze nagrania:

Posłuchajcie Chady i nie żyjcie tak jak Chada – myślę że o to mu chodziło. Teraz kiedy to piszę słucham ostatniego nagrania które podesłał mi 2 tygodnie temu…oczywiste rzeczy stają się oczywiste niestety po czasie. Ludzie odchodzą cicho i niespodziewanie i to powinno być dla nas tematem do zastanowienia.

– napisał w poście.

Oświadczenie rzecznika prasowego w sprawie śmierci Tomasza Chady

Gliwicka prokuratura wciąż bada sprawę i czeka na wyniki sekcji zwłok Tomasza Chady. Szpital psychiatryczny, w którym przebywał raper wydał oficjalne oświadczenie, w którym można przeczytać, iż śmierć Chady nie jest związana z zaniedbaniem czy niestosownym traktowaniem pacjenta.

Uważacie, że historia rapera ma być przestrogą dla jego fanów?

Chada rozmawiał z Donatanem przed śmiercią! Wołał o pomoc?