Śmierć Magdaleny Żuk († 27 l.) wywołała ogromne poruszenie w polskim społeczeństwie. Piękna Polka zginęła w Egipcie i wszystko wskazuje na to, że popełniła samobójstwo.

Zobacz też: Śmierć Polki w Egipcie: Markus W. PRZERYWA milczenie!

Jednakże to, dlaczego doszło do tej sytuacji, jest przedmiotem działania śledczych. Eksperci nie wykluczają m.in. gwałtu oraz sutenerstwa.

Piotr Wroński, emerytowany pułkownik wywiadu i kontrwywiad, wyraził opinię w Magazynie śledczym Anity Gargas na TVP1, że:

To jest brudna sprawa oparta o wielkie pieniądze. Chodzi o handel ludźmi. Ktoś w Polsce musiał to przygotować. Tam musieli być odbiorcy. Zaczęło się w Polsce i skończyło w Egipcie.

Tymczasem ciało denatki zostało dzisiaj przywiezione do Polski. Sekcja zwłok zaczęła się około godziny 9 rano i prawdopodobnie potrwa do godzin popołudniowych.

Eksperci chcą sprawdzić, czy kobieta została zgwałcona oraz, czy śmierć została spowodowana przez upadek z dużej wysokości. Ważną kwestią jest udowodnienie, czy zgon nastąpił w wyniku działań osób trzecich.

Zobacz też: Najnowsza SZOKUJĄCA teoria o śmierci Magdaleny Żuk!

Na wyniki poczekamy minimalnie kilka tygodni. Szczególnie istotne są próbki skierowane do badań biologicznych i toksykologicznych.

Niestety, jak twierdzi Kazimierz Turaliński, ekspert ds. bezpieczeństwa i przestępczości, sekcja zwłok Żuk może nie przynieść spodziewanych rezultatów:

Z uwagi jednak na dużą ilość obrażeń na ciele Magdaleny Żuk trudno z nich wyselekcjonować ślady wcześniejszej (hipotetycznej) walki, takie jak siniaki, stłuczenia czy zadrapania.– napisał w felietonie dla Wirtualnej Polski.

Specjalista twierdzi przy tym, że niezwykle trudne będzie ustalić, czy doszło do gwałtu na Magdalenie Żuk.

Wszystko dlatego, że jeśli została odurzona, bądź zastraszona, to mogła nie stawiać oporu, który wywołałby uszkodzenia zewnętrzne świadczące o obronie własnej.

Prawie niemożliwe będzie udowodnienie zażycia przez ofiarę tak zwanej „tabletki gwałtu”, ponieważ opiera się ona na kwasie gamma-hydroksymasłowym (GHB):

Ten już po 8 godzinach od zażycia nie jest wykrywalny we krwi, a po 12 godzinach nie pozostawia śladu w moczu.

Zobacz też: Szkodliwość używek vs ich postrzeganie (zestawienie)

Mimo to tabletka gwałtu zawiera również ketaminę, która może być wykryta do dwóch dni w moczu. Niestety władze egipskie nie wykonały należycie tych badań. Ekspert twierdzi, że jedyną możliwością na udowodnienie zażycia tej substancji jest analiza włosów denatki.

To jednak może być utrudnione, ponieważ te ślady mogły być usunięte np. na skutek wymycia włosów detergentem.

Analitycy twierdzą jednocześnie, że należy z dużą rezerwą i dystansem odnosić się do jednoznacznych ustaleń władz egipskich, którzy stwierdzili, że „z pewnością było to samobójstwo”.

Informacja ta może być podyktowana politycznie, ponieważ władze obawiają się zmniejszonego ruchu turystów do tego kraju.

Ciało Magdaleny Żuk już w Polsce! Kiedy sekcja zwłok?

Ciało Magdaleny Żuk już w Polsce! Kiedy sekcja zwłok?

Ciało Magdaleny Żuk już w Polsce! Kiedy sekcja zwłok?

Ciało Magdaleny Żuk już w Polsce! Kiedy sekcja zwłok?

Ciało Magdaleny Żuk już w Polsce! Kiedy sekcja zwłok?