Michał Wiśniewski na swoim blogu:

„Odebrałem na leżaku kilkanaście telefonów z ekipy rubika. Generalnie ręce opadają patrząc na to co tam się dzieje i jaką rewolucję potrafi zrobić czesława cesarz. Wydaje mi się, że oni oczekują nawet ode mnie komentarzy na ten temat. Dlaczego ? Bo zostali sami … Zostawieni na lodzie. Scenariusz ten przepowiedziałem bezbłędnie. Jak to możliwe ? Ano ten sam plan działania co zwykle. Pod tym względem cesarzowa jest mało kreatywna. Porównajmy: Co mają wspólnego Michał Wiśniewski, Mandaryna, Piotr Rubik (i pewnie wielu innych) ?\”

\”No oprócz tego, że pamiętajmy, że żadnej z tych osób czesława nie odkryła. Tylko zapach pieniędzy jest kryterium doboru przyszłych ofiar. Ani ich troje, ani mandaryna ani teraz rubik nie byli nowicjuszami. Powiem więcej – byli już w trakcie swojego 5 min. czesława opętuje ofiarę obietnicami /najczęściej bez pokrycia/ typu: kariera za granicą. »Jesteś tak wielki, że poradzisz sobie bez problemu … a ja mam kontakty, wszystko załatwię.« Opowiada przy tym wtedy śpiewkę jak to załatwiła te kariery lady pank, bartosiewicz czy hey. Oczywiście wszyscy jej nie posłuchali więc nic z karier international nie wyszło. Resztę generalnie znamy ani im, ani mnie, ani tym bardziej mandarynie. Rubik to kolejna ofiara.\”

\”Sęk w tym, że najpierw trzeba rzucić przynętę. Nie musi to być kariera zagraniczna. Oferta przyciągnięcia sponsora, obietnicy wielkiej trasy koncertowej. Itp. Itd. Jak artysta nie chwyta przynęty to podwaja lub potraja stawkę. I tak tej obietnicy nigdy nie spełni – więc o co tyle szumu. Chodzenie do SPA. Z zasady zapraszała życiowego partnera ofiary do spa. Tam przerabia odpowiednio osobnika aby mieć pewne poparcie. Zdarza się, że nie wszystkie brednie, które opowiada przekonują ofiarę – potrzebna jest więc wtedy pomoc w formie poparcia osoby najbliższej w miłości, przyjaźni itd. Pozyskanie sobie drugiej połówki ofiary jest dziecinnie proste.\”

\”Sukces ma zawsze wielu ojców. Cesarzowa działa wg zasady: kto nie jest przyznaje mi racji – jest moim wrogiem. Widząc więc negatywne efekty jej działania ojcowie sukcesu starają się chronić swoje dzieci przed pasożytem. Jedyną więc szansą na kompletne opętanie ofiary jest likwidacja tych ojców. Teraz to już droga wolna.\”