Wybieg i sesje zdjęciowe to miejsca, w których ujawnia się osobowość modelek.

Puste – jak mówili jurorzy Top Model – bezmyślne osoby, raczej nie mają czego szukać w modelingu. Kandydatki na modelki powinny mieć charakter i mocną osobowość. Być inteligentne i silne psychicznie.

Dziś zaczynamy przegląd wypowiedzi na swój temat 13. kandydatek do tytułu top modelki. Cytujemy je za oficjalną stroną Top Model.

Anna Bałon

\"\"

\"\"

Rok temu ważyła 24 kilogramy więcej. Postanowiła schudnąć.

Postawiłam sobie cel, do którego konsekwentnie dążyłam. Tańczyłam, chodziłam na imprezy, utrzymywałam zdrową dietę. Wiązało się to z rezygnacją z fast foodów, słodyczy – jadłam wyłącznie zdrowe, mało przetworzone produkty, do godziny 18. Trwało to ponad rok, zdrowa dieta jest moim nawykiem żywieniowym.

O znajomościach w programie:

Kamery mi nie przeszkadzają, nie czuję się skrępowana. Mimo że nie mam z tym problemu, ciągle przypominają mi one o tej rywalizacji oraz o tym, jak duży jest na nią nacisk. Dlatego też ciężko jest zawrzeć tutaj prawdziwe przyjaźnie.

Rady dla dziewczyn marzących o modelingu:

Bądźcie pewne siebie, nie pokazujcie słabości, bo ktoś może to wykorzystać. W jakiś sposób trzeba przekonać jurorów, że jesteście pewne swojego ciała i wiecie, jak nim pracować. Ważny jest też uśmiech. Bardzo pomocne jest opowiadanie o swoich zainteresowaniach. Nie mówiąc o tym, że trzeba mieć ciekawą historię, by się wyróżnić. Traumy, tragedie poruszają jurorów i widzów. Albo jak mówi Joanna: „You must have the whole package”!

Oliwia Downar-Dukowicz

\"\"

\"\"

O rywalizacji:

Z perspektywy czasu muszę przyznać, że było spokojnie i lubię każdą dziewczynę. Z nikim nie mam większych problemów, więc jest lepiej niż tego oczekiwałam. Z kilkoma osobami jestem trochę bliżej. Gdy ktoś odpada jest nam przykro. Ale mimo to uważam, że atmosfera jest sprzyjająca.

O swej przyszłości:

Dla mnie to był już \”ostatni dzwonek\”. Mam dwadzieścia lat, a większość dziewczyn zaczyna, mając lat 15-16. Dlatego specjalnie się do tego przygotowywałam. Zrzuciłam kilka kilogramów, chciałabym to wykorzystać i spełnić swoje marzenia. Mimo wszystko chciałabym ukończyć studia.

O rozgłosie:

Wiem jedno, nie zależy mi na rozgłosie w portalach plotkarskich. Chciałabym, żeby poprzez udział w \”Top Model. Zostań Modelką\” zauważyła mnie np. agencja. Zależy mi na ofertach pracy oraz na zostaniu zauważoną przez dobrą agencję modelek.

Viktoria Driuk

\"\"

\"\"

O modelingu:

Jestem tak próżna, że poza muzyką tylko to mogłabym robić.

O swoich pasjach:

Nie sposób wszystkich zliczyć. Moja pierwsza miłość to “Mięśnie”, projekt aktorsko-muzyczny, w którym gram na gitarze razem z moim chłopakiem Radkiem Rutkowskim. Muzyka zawsze była dla mnie na pierwszym miejscu, więc możliwość uprawiania jej w tak doborowym towarzystwie jest niezłym spełnieniem. Właśnie kończymy płytę, więc już niedługo będzie można usłyszeć efekty.Oprócz tego jest jeszcze wspomniana przeze mnie w programie oneironautyka. Jestem strasznym śpiochem, a to doskonałe połączenie przyjemności, jaką jest sen i samodoskonalenia się, gdy dany sen jest świadomy. Mogłabym opowiadać o tym długo, ale odsyłam do fachowych lektur. Od jakiegoś czasu zajmuje się również fotografią. Doskonale czuję się po obu stronach obiektywu, z tym że moje zdjęcia traktują raczej o ulicznym wrzasku i osobistych perypetiach. Do worka mogę również dorzucić miłość do języków obcych.

Rady dla dziewczyn marzących o modelingu:

Pracować nad sobą, wierzyć w siebie i realizować marzenia. Definicja banalna, ale jedyna skuteczna.