27-letni Liam Payne z One Direction właśnie wyznał w rozmowie z jednym z podcastów, że miał myśli samobójcze. Pomieszanie sławy, alkoholu, narkotyków doprowadziło go na skraj wytrzymałości psychicznej.

„Zastanawiałem się, gdzie jest dla mnie dno? I nikt nigdy by tego nie zauważył. Jestem bardzo dobry w ukrywaniu tego. (…) Są pewne rzeczy, o których zdecydowanie nigdy, nigdy nie mówiłem. To było naprawdę, naprawdę, naprawdę poważne. To był problem. Jednak w momencie kiedy zobaczyłem pewne zdjęcie na łodzi, na którym byłem strasznie napuchnięty na twarzy powiedziałem: W porządku, muszę się coś ze sobą zrobić. Nazywam to moją twarzą od pigułek i alkoholu. Moja twarz była prawie 10 razy większa niż teraz. Po prostu nie lubiłem wtedy siebie zbytnio, a potem dokonałem zmiany”, wyznał Liam Payne prowadzącemu.

Liam Payne przypisywał swoje problemy ze zdrowiem psychicznym presji. W wieku 16 lat znalazł się na świeczniku, wraz z kolegami z zespołu Harrym Stylesem, Louisem Tomlinsonem, Niallem Horanem i Zaynem Malikiem. Brytyjczycy byli największym boysbandem na świecie przed ich ostatecznym rozstaniem w 2015 roku.

Liam Payne chciał popełnić samobójstwo. Opowiedział o czarnej stronie „One Direction”

Jessica Alba pochwaliła się zdjęciem swojej córki, "Tak teraz wyglądają 13-latki?!"

Payne określił ten czas jako „dziki”, wyjaśniając, że nastolatkowie zazwyczaj nie byli w stanie nawet opuścić swoich pokoi hotelowych, ze względu na bezpieczeństwo, w których często sięgali po alkohol. Nawet siedząc sami.

„Jezu Chryste, to trwało bardzo długo w szczególności dla kogoś tak młodego jak ja. To było szalone, ale to był jedyny sposób, by pozbyć się frustracji w ciągu dnia. Jako nastolatek, jedyną rzeczą, której potrzebujesz, jest wolność dokonywania wyborów i wolność robienia różnych rzeczy. Zawsze byliśmy zamykani w pokojach na noc. A potem był samochód, pokój hotelowy, scena, śpiewanie i tak w kółko”, dodał.

Ten ciągły pęd i presja doprowadziły go do myśli samobójczych. Jednak teraz artysta wraca do formy. Wciąż utrzymuje kontakt z chłopakami z zespołu, w szczególności z Harrym Stylesem, który podobno dzwoni do niego, jakby miał szósty zmysł i czuł, że Liam akurat nie jest w dobrej formie. Całe szczęście, że muzykowi udało się wyjść z tarapatów przy pomocy bliskich i specjalistów.

Louis Tomlinson z One Direction ARESZTOWANY! (VIDEO)

Pamiętajmy, że z problemami psychicznym boryka się bardzo dużo osób, niezależnie od wieku i statusu społecznego, ZAWSZE warto zwrócić się o pomoc do przyjaciół, rodziny lub specjalisty.