Kubeczki menstruacyjne to rozwiązanie, które ma wiele zalet, dlatego grono jego zwolenniczek stale rośnie. Jest to metoda bezpieczna i higieniczna, ale także ekologiczna i ekonomiczna. Ponadto jej zwolennicy twierdzą, że jest dużo bardziej wygodna od podpasek i tamponów. Sprawdź, dlaczego warto używać kubeczków menstruacyjnych.

Jest wygodny

Komfort podczas miesiączki i higiena intymna są bardzo ważne. Jego brak znacząco wpływa na samopoczucie w tych dniach. Nie wszystkie podpaski, tampony i wkładki higieniczne są wystarczająco wygodne, natomiast wiele kobiet potwierdza, że kubeczki menstruacyjne nie powodują uczucia dyskomfortu i to właśnie one w ich przypadku sprawdzają się najlepiej.

Prawidłowo założony kubeczek nie powinien:

  • uwierać,
  • być wyczuwalny podczas poruszania się,
  • przesuwać się,
  • obracać się,
  • przeciekać.

Większość sytuacji związanych z dyskomfortem podczas noszenia kubeczka menstruacyjnego jest spowodowana jego nieprawidłowym umieszczeniem w pochwie.

Jeden kubeczek wystarcza nawet na kilka lat

Kubeczki menstruacyjne są bardzo trwałe. Wystarczy kupić jeden, żeby nie martwić się o zabezpieczenie higieniczne w czasie miesiączki przez kolejne 7 lat. Niektóre rodzaje są w stanie przetrwać jeszcze dłużej. Trzeba jednak pamiętać o ich właściwym przechowywaniu i pielęgnacji.

Kubeczek menstruacyjny jest dostępny w kilku rozmiarach. Od bardzo małych (rozmiar S) do zdecydowanie większych (rozmiar L). To niezwykle ważne, ponieważ budowa anatomiczna każdej kobiety jest inna. Szeroki wybór pozwala dopasować idealny kubeczek, który nie powoduje dyskomfortu i nie przecieka. Informacja na temat rozmiaru jest dostępna na opakowaniu.

Doskonała higiena i oszczędność

Największe obawy związane z używaniem kubeczka menstruacyjnego dotyczą tego, że spowoduje on poplamienie bielizny. Martwią się o to nie tylko kobiety, które zmagają się z obfitymi miesiączkami. Okazuje się, że przy prawidłowo dopasowanym rozmiarze i odpowiednim umieszczeniu go w pochwie nie ma możliwości, żeby przeciekał. Świadomość pełnego zabezpieczenia podczas menstruacji również ma ogromny wpływ na komfort.

Cena kubeczka menstruacyjnego może wydawać się dość wysoka, ale warto pamiętać, że wystarcza on na kilka lat. Koszt podpasek i tamponów znacznie przewyższa wartość kubeczka. Okazuje się, że można sporo zaoszczędzić.

Bezpieczeństwo i dbanie o środowisko

Warto mieć na uwadze również to, że kubeczek jest przyjazny dla środowiska. To produkt wielorazowego użytku, który służy przez kilka lat. Stosowanie podpasek i tamponów oznacza generowanie w ciągu całego życia dodatkowych kilkudziesięciu kilogramów odpadów. Co gorsze – nie mogą one zostać poddane recyklingowi.

Kubeczki menstruacyjne wykonuje się z silikonu medycznego. Nie zawierają one żadnych innych substancji. Dzięki temu ryzyko reakcji alergicznej lub wystąpienia innych nieprawidłowości jest bardzo niskie.

 

Materiał partnera