Szukasz odpowiedniego materaca? Warto solidnie przemyśleć ten zakup, zapoznać się z dostępnymi modelami, poszukać dodatkowych informacji. Wybór jest naprawdę duży i czasem może sprawiać kłopoty. Wśród wielu rodzajów materacy w sklepie Sweetsen.pl znajdują się wyjątkowe i cieszące rosnącą popularnością materace lateksowe.

Materace lateksowe – czym się charakteryzują?

Materace lateksowe mają właściwości antyalergiczne, antybakteryjne oraz antygrzybiczne. Są wykonane w całości z bloku z lateksu mieszanego (w stosunku 20% lateks naturalny i 80% lateks syntetyczny) oraz w zależności od twardości – dodatkowych warstw.

Pianka lateksowa ma bardzo dużą gęstość wynoszącą 60 kg/m3. Dzięki temu jest bardzo trwała, odporna na wypracowanie oraz duże ciężary. Szybko powraca do pierwotnego stanu, jest elastyczna i sprężysta. Doskonale dopasowuje się do sylwetki, równomiernie podpiera ciało na całej jego długości, zapewniając relaks, odprężenie mięśni i niwelowanie napięcia.

Dzięki siedmiu strefom podparcia głowa, ramiona oraz biodra, czyli newralgiczne punkty ciała, są optymalnie podparte. Podłoże lateksowe nie sprawia problemów, gdy chcemy zmienić pozycję (dzięki dużej sprężystości). Docenią to zwłaszcza osoby starsze, którym przewracanie z boku na bok niejednokrotnie sprawia spore problemy. Również nasz partner polubi te właściwości. Pianka lateksowa minimalizuje wszystkie drgania i amortyzuje ruchy, zapewnia więc komfort nieprzerwanego snu.

Jak dobrać odpowiednią twardość?

Materac lateksowy może mieć różne twardości ułożone w różnych kombinacjach, jest też materacem dwustronnym. Po stronie miękkiej znajduje się podwójna warstwa pianki termoelastycznej Visco Memory. Pianka Visco Memory charakteryzuje się dużą plastycznością, kiedy nabiera temperatury pod wpływem ciepła naszego ciała. Wówczas mięknie i pod naciskiem perfekcyjnie dopasowuje się do sylwetki. Podpiera ciało na całej długości.

Materac średnio twardy otrzymujemy przez wykorzystanie różnych rodzajów warstw. Do wyboru mamy: wysokoelastyczną piankę HR o gęstości 35 kg/m3 (trwałą, sprężystą, o porowatej, dobrze wentylowanej powierzchni), pojedynczą warstwę pianki termoelastycznej Visco Memory i pianki moletowane (nacinane w specyficzny sposób, dzięki czemu łatwiej dopasowują się do ciała, są przewiewne, mają liczne wypustki i wgłębienia dające efekt mikromasażu).

Materac twardy poleca się dla osób, których waga przekracza 100 kg. Lateksowy wkład zapewnia elastyczną powierzchnię, natomiast warstwa kokosowa lub warstwa z trawy morskiej utwardzają powierzchnię. Zapewnia odpowiednie podparcie kręgosłupa, niweluje bóle i zwyrodnienia. Warstwa kokosowa wykonana jest z włosia łupiny orzecha kokosowego. Jest mocna i trwała. Dzięki zawartości soli mineralnych w łupinie orzecha nie mnożą się w warstwie bakterie, grzyby i chorobotwórcze drobnoustroje. Warstwa ma właściwości higroskopijne, dobrze pochłania wilgoć i szybko oddaje ją do otoczenia.

Materac z trawy morskiej

Alternatywą dla kokosa jest materac z trawy morskiej. Trawa morska to kilka gatunków alg, rosnących na nadmorskich wybrzeżach. Charakteryzuje się dużą zawartością jodu, który wraz z nią trafia do materaca. Jod to pierwiastek niezbędny do prawidłowej pracy tarczycy. Odgrywa również dużą rolę w odnowie komórek nerwowych i prawidłowego rozwoju dzieci. Nawet minimalne dawki wydzielające się z materaca pod wpływem użytkowania wpływają korzystnie na nasz organizm.

Dla osób bardzo ciężkich, których waga przekracza 120 kg, doskonale sprawdzi się materac bardzo twardy. Znakomicie podpierają ciało i pozwalają wypocząć. By uzyskać warstwę bardzo twardą, stosuje się podwójną warstwę kokosową i, w zależności od potrzeb klienta, wzmacnia dodatkowo warstwą końskiego włosia.

Materace lateksowe mają również swoje wady. Do najistotniejszych należy z pewnością wysoka cena oraz duża waga. Przy tak dużym ciężarze obracanie materaca w celu wydłużenia jego trwałości jest bardzo trudne. Zwłaszcza przy rozmiarach dwuosobowych. Materac lateksowy wymaga solidnego podparcia i mocnego łóżka.

 

Artykuł sponsorowany