Od bardzo dawna mówi się o nierówności płci. Kobiety w wielu przypadkach są traktowane znacznie gorzej niż mężczyźni, choć mają te same umiejętności, wiedzę czy doświadczenie. Nie jest też tajemnicą, że kobiety zarabiają mniej, nawet będąc na tych samych stanowiskach, co mężczyźni.

Danuta Stenka w Harper’s Bazaar o związkach dojrzałych kobiet i dużo młodszych mężczyzn

Danuta Stenka o zarobkach kobiet w branży filmowej

Okazuje się, że również w branży filmowej panie nie są na równi traktowane z panami. O tym zjawisku opowiedziała Danuta Stenka w rozmowie z dziennikarzem portalu Plejada. Przyznała, że wie od swojej agentki, która miała wgląd do wiadomości na temat wynagrodzenia, że różnice w zarobkach aktorów i aktorek są znaczące.

Dla aktora czy aktorki, którzy są stawiani, plasowani na jednej półce, na równi… jest przepaść między nimi.

W rozmowie Danuta Stenka przyznała, że ona nie negocjuje swojego wynagrodzenia. Robią to za nią agencje aktorskie, które według niej starają się, by nie było różnic w wynagrodzeniach tylko ze względu na płeć. Aktorka dodała też, że z innymi osobami z branży nie rozmawia o zarobkach.

Kinga Duda zarobi więcej od ojca

Bardzo dobrze, że nie ma między nami rozmów, bo to byłoby przykre, gdybym wiedziała, że jesteśmy nierówno traktowani – wyjaśniła.

Stenka zdradziła też, że nieco inaczej wygląda to w teatrze, który jest „łaskawszy” dla kobiet.

Dla aktorek, dla kobiet w pewnym wieku kończą się propozycje. Jest coraz lepiej, jest ich coraz więcej, ten wiek się przesuwa. To fantastycznie. I myślę, że będzie lepiej, bo spływają do nas propozycje , filmy z Zachodu, gdzie widzimy, że to nie jest nudne oglądanie problemów kobiety dojrzałej czy starszej. To nie są nudne bajki czy nieinteresujące publiczność tematy. To interesuje tak samo kobiety i mężczyzn. Jeśli film jest dobry, rola świetnie napisana, to nie ma znaczenia, ile lat ma kobieta, aktorka i ile zmarszczek ma na twarzy.

ZOBACZ TEŻ:

Danuta Stenka zapowiedziała, że spróbuje botoksu

Tyle może zarobić Meghan Markle za jeden post sponsorowany na Instagramie. Suma robi wrażenie

Ma niecałe 2 lata i zarabia grube tysiące na Instagramie. Poznajcie Parkera, małego influencera

Danuta Stenka/fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Danuta Stenka/fot. Piętka Mieszko/AKPA