20-lecie pracy artystycznej Dawid Woliński uczcił nie pokazem, ale wyjątkową prezentacją w samo południe, w klimatycznej warszawskiej kamienicy przy Kredytowej 9.

Resort 2023 – prezentacja najnowszej kolekcji Dawida Wolińskiego na 20-lecie pracy artystycznej

SK:, , fot. Podlewski/AKPA

Najnowszą kolekcję Resort 2023 oglądały klientki projektanta, przyjaciele, przedstawiciele mediów oraz gwiazdy i osobowości medialne, m.in.:

Małgorzata Socha, Małgorzata Kożuchowska, Maria Dębska, Ada Fijał, Natasza Urbańska, czy Zofia Ślotała. Gościem specjalnym był Edgardo Osorio, projektant butów Aquazzura, który na to wydarzenie przyleciał prosto z Florencji.

Prezentacja miała charakter dawnych wydarzeń wielkich, francuskich projektantów – Dawid Woliński przed zebranymi gośćmi opisywał każdy look, opowiadając o procesie tworzenia i inspiracjach.

Pokaz kolekcji Dawida Wolińskiego: Małgorzata Kożuchowska z odkrytymi plecami, Natasza Urbańska i jej zgrabne nogi

SK:, , fot. Podlewski/AKPA

Czerń jest dominującym kolorem kolekcji Resort 2023, w różnych odcieniach, fakturach, czy formach projektów. Ta mistrzowska żonglerka Wolińskiego powoduje, że czarny kolor nie jest nudny i zawsze „en vogue”.

Bardzo dużo się nad nią napracowałem, ale też jest takim moim zapisem tego, co robię w modzie, tego co kocha, co mnie kręci, co robię przez ostatnie 20 lat. (…) Chciałem zrobić prezentacje w dzień, bo to jest inny klimat, chciałem się pochwalić, jak są wykonane, ich jakością, chciałem je pokazać w dzień, nie z daleka, tylko z bliska – powiedział nam Dawid Woliński.

scena z: Anna Markowska, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

Moda działa na zmysły, to nie tylko kolekcja i ubrania – to całe otoczenie, które składa się na wizerunek projektanta: od doboru lokalizacji, castingu modelek, muzyki, fryzur. To wszech zmysłowa przyjemność – tak jak pyszna kawa, którą serwowano gościom podczas prezentacji przez markę WMF, z którą Woliński współpracuje.

TYLKO U NAS! Anna Markowska o Kubie Wojewódzkim. Żałuje, że jej związek wyszedł na jaw? (WIDEO)

Dawid Woliński ma już ekspres do kawy od WMF w domu. Zdradza nam, jak mu się sprawdza sprzęt: 

Piję kawę, a kiedy dużo pracuje, piję jeszcze więcej. Dlatego doceniam komfort szybkiego jej robienia – jeden guzik, drugi guzik i kawa jest – tłumaczy nam Woliński.

Także goście pokazu mogli zrobić sobie kawę z ekspresu WMF o niezwykle eleganckim designie:

On jest pięknie zaprojektowany. Ten ogromny wyświetlacz, któremu nie musisz się przyglądać – cudowny, łatwy i intuicyjny. Kocham ten ekspres! – powiedział nam Dawid Woliński po pokazie.

scena z: Małgorzata Socha, fot. Podlewski/AKPA

scena z: Maria Dębska, fot. Podlewski/AKPA

scena z: Małgorzata Kożuchowska, fot. Podlewski/AKPA

scena z: Natasza Urbańska, fot. Podlewski/AKPA