W domu nie brakuje zabawek, a dziecko i tak cały czas narzeka na nudę? Jeśli tak, to pora zainwestować w dobrej jakości karaoke, obok którego nie przejdzie obojętnie żadna pociecha. Dlaczego jest ono świetną zabawą bez względu na wiek? W jaki sposób można je wykorzystać, wspierając rozwój dziecka?

Karaoke – opcja dla lalek i klocków

Dzieci uwielbiają bawić się różnego rodzaju zabawkami, ale prawdą jest też, że stosunkowo szybko się nimi nudzą. Każdy rodzic doświadczył sytuacji, w której wymarzone, długo wyczekiwane klocki po kilku dniach zdobiły jedynie półkę w pokoju dziecięcym, a pociecha znów narzekała na nudę. Faktem jest, iż dzieci potrzebują do rozwoju nowych bodźców. Zauważmy, że zarówno w domu, jak i w przedszkolu mają do dyspozycji podobne zabawki. Nic więc dziwnego, że przestają one być atrakcyjne. 

Warto poszukać alternatywnych rozwiązań, które sprawią, że dziecko zainteresuje się czymś na dłużej. Tak właśnie działa karaoke. Można wykorzystać je na wiele sposobów, co sprawia, że jest odpowiednie dla dzieci w każdym wieku. Śpiewanie pomaga uwolnić złe emocje, jednocześnie pobudzając te dobre. Śmiechom i żartom nie ma końca, zwłaszcza jeśli dzieci bawią się w towarzystwie kolegów i koleżanek. Spędzanie z nimi czasu pozwala im czuć się pewniej i budować relacje społeczne.

Zabawa dla dzieci w każdym wieku

Jak znaleźć zabawę, która spodoba się zarówno kilkulatkowi, jak i dziecku w wieku szkolnym? To pytanie najczęściej zadają sobie rodzice dzieci z dużą różnicą wieku, poszukując dla nich wspólnej aktywności. Znalezienie takowej nie jest proste, gdyż zainteresowania pociech zwykle są skrajnie różne. Z pomocą przychodzi karaoke, które spodoba się zarówno przedszkolakom, jak i starszakom. Wśród ciekawych pomysłów na integrację karaoke jest zdecydowanym numerem jeden.

Młodsze dzieci próbują swoich sił przy prostszych piosenkach, ucząc się jednocześnie wyczuwać rytm. Starsze dzieci skupiają się na bardziej zaawansowanych utworach, starając się pracować głosem w odpowiedni sposób. Każdy może znaleźć piosenkę dla siebie, łatwiejszą bądź trudniejszą do wykonania. Nawet rodzice chętnie śpiewają wspólnie z dziećmi, co sprawia, że te jeszcze bardziej lubią karaoke. Nie jest tajemnicą, że dla dziecka zainteresowanie rodzica jest niezmiernie ważne, a spędzanie czasu razem pomaga budować więzi.

Zamiast uciążliwych ćwiczeń – piosenki!

Niektóre dzieci rodzą się z poczuciem rytmu, inne nieśmiało pląsają w takt muzyki, jednak wszystkie uwielbiają śpiewać. Ta dziecięca pasja stała się przedmiotem zainteresowania specjalistów, którzy wskazują, że karaoke można wykorzystać również w celach terapeutycznych. Dzieci nie lubią wykonywania nudnych, żmudnych ćwiczeń, ale przy pomocy muzyki robią to chętnie.

Karaoke to wsparcie dla dzieci z problemami logopedycznymi, które niechętnie podejmują próbę mówienia, ale już ze śpiewaniem nie mają najmniejszych problemów. Śpiew pomaga też przełamać opór u dzieci skrajnie nieśmiałych. Zabawa może więc mieć ukryty cel, z którego dzieci najczęściej w ogóle nie zdają sobie sprawy. Warto jednak zadbać o różnorodność, zachęcając do wykorzystania karaoke na różne sposoby. Dla maluchów najważniejsze jest to, że nikt ich nie ocenia, mogą dać upust swoim emocjom. Wykorzystajmy naturalne zainteresowanie muzyką, rytmem czy słowem, dobrze się przy tym bawiąc.

Artykuł sponsorowany