Od kiedy Doda jest jurorką Gwiazdy tańczą na lodzie niemal przyzwyczailiśmy się do listów oburzonych widzów.

Nowa fala nadeszła po opublikowaniu informacji, jakoby Tomasz Jacyków miał zostać jurorem nowego show, Mam talent.

Zazwyczaj są to krótkie, kilkuzdaniowe maile. Jeden z Czytelników rozpisał się jednak…

Oto list, który od niego otrzymaliśmy:

Polskie odpowiedniki różnych programów które do tej pory były za granicą są jedną wielką porażką. Odpowiadają za to właśnie po dużej części organizatorzy, którzy kalkulują, że jak dadzą jakąś Robaczewską albo tego Jacykowa do programu to zwiększą oglądalność, nic bardziej mylnego.

Ja oczekuję ludzi którzy coś sobą reprezentują, którzy mają dorobek i mogą się na nim oprzeć, a nie tylko uprawianie pozerstwa w sposób wulgarny i pozbawiony jakiejkolwiek wiedzy z danego zakresu i bycie na łamach brukowców słynących tyko z jednej rzeczy z bycia miernotą.

Drażni mnie że promuje się w naszym kraju ludzi, którzy nie umieją nic, a katalizatorem do tego jest na przykład danie się przelecieć przed kamerami w wannie na oczach tysięcy telewidzów.

Ten kraj zamiast czerpać dobre wzorce z zachodu to kopiuje namiętnie tandetę, kicz, przeciętniactwo, banalność, bezmyślność….

Kopiowanie imprez typu Oskary i robienie z nich imprez na miarę wiejskiej potańcówki ze środowiskiem wzajemnej adoracji, które jedyne co ma w dorobku to jeden incydent w piątej kategorii serialu albo reklamę dosi względnie podpasek.

Przeraża mnie, że w tym kraju nie ma autorytetów, a miernoty typu Leszczyński, Jacyków, Cichopki i inne Robaczewskie są pakowane do telewizji w oparciu o kalkulację, że jak taka Robaczewska walnie coś głupiego to publika będzie się z tego cieszyć.

Era mediów już mija, telewizja sadzi wciąż coraz większą papkę informacyjną byle tylko bzdurami i niskim kosztem wypełnić program i zgarnąć kasę.

To komentarz do jednej z najnowszych plotek. Uważam że powinniście to opublikować jako apel do polskich producentów i telewizji. Na niektórych nie można już po prostu patrzeć. Jak tak dalej pójdzie to nigdy nie odrobimy drogi jaka dzieli nas od poziomu zachodniej rozrywki.

Czy podzielacie tę opinię?