Do makabrycznego odkrycia doszło już tydzień temu, ale policja dopiero w miniony weekend przekazała informację do publicznej wiadomości. Początkowo pojawiły się podejrzenia, że to ciało znanej artystki, która niedawno zaginęła. Okazuje się, że to nie ciało Endellion Lycett Green, 51-letniej artystki i malarki. Policja nadal bada sprawę.

Książę William wyznał, jaki NAJGORSZY prezent dał Kate Middleton: Nigdy nie pozwoliła mi o tym zapomnieć

Zwłoki w stawie w pobliżu rezydencji Kate i Williama

„Daily Mail” poinformował, że ciało kobiety znaleziono 29 sierpnia w tzw. Okrągłym Stawie przy Pałacu Kensington. Brytyjska policja potwierdziła, że dostała zgłoszenie.

Policja została wezwana do Kensington Gardens w sobotę 29 sierpnia, o godzinie 7.09, ponieważ zgłoszono obawy o bezpieczeństwo człowieka. Na miejscu stwierdzono, że kobieta nie żyje. Jej śmierć jest obecnie traktowana jako niewyjaśniona, ale póki co nie podejrzewamy, by doszło tu do przestępstwa. Zostanie przeprowadzona sekcja zwłok – relacjonował rzecznik londyńskiej policji w rozmowie ze Sky News.

Endellion Lycett Green zaginęła

Na razie nie jest znana tożsamość zmarłej, jednak wcześniej pojawiły się przypuszczenia, że chodzi o artystkę i malarkę Endellion Lycett Green, która kilka dni wcześniej została uznana za zaginioną. Śledczy zaprzeczyli tym domysłom, a sprawę skomentował także brat artystki, John Lycett Green.

Moja siostra Endellion żyje, jest bezpieczna i ma się dobrze. Dziękuję za wsparcie i miłość, jaką okazaliście Delli i jej rodzinie. Przepraszam wszystkich, którzy ją opłakiwali. Powiedziano nam, że znaleziono jej ciało. Jednak to nie była ona, a Delli została znaleziona zeszłej nocy – powiedział w rozmowie z „Daily Mail”.

Księżna Kate i książę William oskarżani o narażenie zdrowia księżniczki Charlotte

Kate i William byli w domu?

Według „The Sun” i ustaleń brytyjskiej telewizji w momencie, kiedy miała miejsce cała sytuacja, Kate i William wraz z trójką dzieci byli poza Pałacem Kensington. Para z synami i córką przebywali wówczas w rezydencji Balmoral w Szkocji, gdzie udali się na spotkanie z królową Elżbietą.

ZOBACZ TEŻ:

Księżna Kate wzięła sobie do serca RADY internautów. Tym razem pokazała się w letniej stylizacji na czasie

Co NAPRAWDĘ wydarzyło się podczas pierwszego spotkania Meghan Markle i Księżnej Kate?

Książę William w garniturze i księżna Kate w liliowej sukience

księżna Kate, książę William/fot. FORUM

Książę William i księżna Kate w płaszczach

księżna Kate, książę William/fot. FORUM