Edyta Górniak (44 l.) od lat ma grono wiernych, oddanych fanów, którzy zapewniają artystkę na jej profilach społecznościowych, że będą z nią zawsze wszędzie.

Allan Krupa z mamą na ściance (ZDJĘCIA)

Ostatnio jednak najwyraźniej kilka osób poczuło zniecierpliwienie brakiem nowych piosenek gwiazdy. Edyta Górniak, która dotąd miała ze swymi wielbicielami świetne relacje, postanowiła zdecydowanie odpowiedzieć na żale niezadowolonych:

Czytałam przez ostatnie dni niektóre komentarze zarówno tu, jaki na Instagramie. Jedni z Was w zaufaniu czekają nowych działań muzycznych i wspierają dobrym, inspirującym słowem. Dziękuję za to całymi siłami. Uwierzcie, że Wasze zaufanie jest dla mnie wielką wartością – zaczęła Edyta na swoim Facebooku.

Po czym rozwinęła wątek:

Tym, którzy są „zniecierpliwieni” chcę przypomnieć, że słuchanie muzyki nie jest za karę i czekanie na ulubionego wykonawcę nie jest przymusowe. Jest co najmniej kilku wspaniałych Artystów na scenie polskiej, więc macie wybór przecież. Nie jesteście w stanie ocenić klarownie sytuacji nie znając jej, więc wszystko co piszecie wybrzmiewa jak złośliwość. To nie jest cool..
Powiedziałam rok temu, że po 26 latach zebranego doświadczenia, albo będę mogła pracować z najlepszymi, albo zupełnie przestanę. I słowa dotrzymam, bo złożyłam je sobie.

Kilka lat starań, walk i inwestycji dla Was, zostało zaprzepaszczonych przez ludzi, którzy albo dopiero uczą się zawodu, albo przerosły ich ambicje, albo zwyczajnie okazali się chciwi. Czy wyobrażacie sobie choć w małym stopniu jaka stoi za tym siła destrukcji dla Artysty ?? Gdybym miała wystarczająco piękne utwory, już dawno poznalibyście je.
Nie interesuje mnie bylejakość. Chyba już to udowodniłam nie odpuszczając tyle lat
– podkreśliła piosenkarka.

Na koniec jeszcze raz przedstawiła swoją obecną sytuację:

Gdybym miała właściwych partnerów zawodowych przy niektórych projektach, mielibyście w swoich rękach DVD z HBO, ostatni koncert Trasy Jubileuszowej na DVD, kilka wideo klipów zablokowanych przez prawników i chociażby utwór, który nagrałam i zapowiadam od prawie roku (!)
Czy czuję się podobnie jak Wy rozczarowana? Tak!
Czy jestem samowystarczalna? Nie! Otwórzcie serca i przypomnijcie sobie przykładami z własnego życia – czy zawsze jesteście w stanie wpłynąć na wszystko?

Edyta Górniak rozstała się z chłopakiem?

Ja też nie! Do tego jestem także Matką. Do tego dostaję 250 maili dziennie i zawiaduje tym statkiem od wielu lat bez Managera, bo pierwszy zmarł, a 2 ostatnich okradło mnie i wykorzystało tylko, żeby budować siebie.
Mimo wszystko – Nie poddałam się. I działam dalej, żyjąc i pracując na 2 kontynentach. Albo jestem z Synem, albo z Wami. Więc albo zaufajcie, albo zabierzcie moje 26 lat pracy dla Was i idźcie dalej. Nikt Wam tego nie zabrania.
Moja twórczość nie jest dla wszystkich.

Edyta Górniak
– zakończyła gorzko.

Edyta Górniak w GORZKO do fanów: Macie wybór przecież (Facebook)

Edyta Górniak w GORZKO do fanów: Macie wybór przecież (Facebook)

Edyta Górniak w GORZKO do fanów: Macie wybór przecież (Facebook)

Edyta Górniak w GORZKO do fanów: Macie wybór przecież (Facebook)