Książę William i książę Harry spotkali się pierwszy raz od dłuższego czasu i byli widziani razem. Zmusiły ich do tego okoliczności – śmierć księcia Filipa. Czy to ich na nowo do siebie zbliży? Gest księżnej Kate pokazał, że zależy jej, aby się pogodzili.

Nagranie wykonane po pogrzebie księcia Filipa poruszyło Internet. Przełom w relacjach rodziny królewskiej?

Gest księżnej Kate po pogrzebie księcia Filipa

Pogrzeb księcia Edynburga odbył się w sobotę 17 kwietnia. Po ceremonii w sieci pojawiło się nagranie, na którym widać, jak William i Harry rozmawiają, a obok nich idzie księżna Kate. Żona Williama jednak po czasie odsunęła się, aby dać im czas sam na sam.

Harry  dogonił swojego brata i szwagierkę i szli razem przez chwilę, podczas gdy William zdejmował maskę. Następnie Kate delikatnie odeszła, by porozmawiać z hrabiną Wessex i jej córką Lady Louise – pozostawiając braci samych – skomentowała jej zachowanie Caroline Graham, brytyjska pisarka dla „Daily Mail”.

Książę William i księżna Kate przybyli na pogrzeb księcia Filipa (ZDJĘCIA)

Jak donosi „The Sun”, później, już poza kamerami, William i Harry odbyli dwugodzinną rozmowę, do której dołączył książę Karol.

Nie wiadomo, co zostało powiedziane za zamkniętymi drzwiami i przy wyłączonych kamerach, ale to niemożliwe, aby nie zostały poruszone tematy Megxitu i wywiadu u Oprah.

William i Harry na pogrzebie księcia Filipa

William i Harry na pogrzebie księcia Filipa fot. Zuma Press / Forum

Księżna Kate podczas pogrzebu księcia Filipa

Księżna Kate podczas pogrzebu księcia Filipa fot. PA Images / Forum

Pogrzeb księcia Filipa fot. PA Images / Forum