W miniony weekend Elton John był gościem podcastu Dua Lipy, gdzie otworzył się na temat sytuacji adopcyjnej, która miała miejsce w 2009 roku. Wszystko w kontekście trwającej w Ukrainie wojny wywołanej przez Władimira Putina.

Elton John atakuje Watykan

Elton John nie mógł adoptować ukraińskiego dziecka

Elton John ujawnił, że odmówiono im możliwości adopcji 14-miesięcznego, zakażonego wirusem HIV dziecka o imieniu Lev, pochodzącego z Ukrainy.

Nosiłem tego małego chłopca przez wiele godzin na rękach. Wcześniej z Davidem (przyp. Furnishem) nie rozmawialiśmy o dzieciach, ale ten ukraiński chłopczyk coś we mnie otworzył. Chcieliśmy go adoptować […] Ponieważ byłem gejem nie wolno mi było tego zrobić. Jednak wtedy zdecydowaliśmy się mieć dzieci, z powodu tego małego chłopca na Ukrainie – wyznał.

Prawo adopcyjne do zmiany?

Ukraińskie prawo wymaga, aby adopcyjny rodzic miał nie więcej niż 45 lat (Elton John miał wówczas 62 lata). Prawo wymaga również, aby rodzice byli małżeństwem, ale Ukraina nie uznaje związków homoseksualnych za małżeństwo.

Elton John o Freddym Mercurym – był prawie ślepy

Elton John nie będzie mógł adoptować ukraińskiego dziecka, a jeśli złoży ten wniosek, niestety zostanie on odrzucony […] Prawo jest takie samo dla wszystkich: dla prezydenta, dla ministra, dla Eltona Johna – powiedział wówczas ukraiński minister ds. rodziny, młodzieży i sportu Jurij Pavlenko.

Elton John i David Furnish Fot. MARIO ANZUONI / Reuters / Forum

Elton John

Sir Elton John wraz z partnerem Davidem Furnisherem. Panowie pojawili się w eleganckich garniturach. Fot.Keith Mayhew

Elton John/fot. Forum

Elton John Fot. Forum, Mega Agency