Od jakiegoś czasu zapanowała moda na wykluczanie z diety różnych składników. Wykluczają i ci, którzy muszą (alergicy), i ci, którzy nie mają wskazań lekarskich, by unikać pewnych produktów.

Zobacz: Renata Kaczoruk na okładce magazynu Ewy Chodakowskiej

Modne jest nie jedzenie glutenu, niektórzy rezygnują z laktozy, są przypadki ekstremalne, gdy osoby walczące o szczupłą sylwetkę eliminują ze swojej diety wiele produktów kierując się plotkami i niesprawdzonymi informacjami.

Ewa Chodakowska skomentowała na swoim Facebooku takie trendy:

Odżywianie się zdrowo i racjonale już nie wystarcza 🙈🙈🙈 ???
Teraz jeżeli jesz produkty z glutenem, laktozą, mięsem, pszenicą, żytem, jajami, nie robisz oczyszczania, głodówek to jesteś niemodna (???) i jesz niezdrowo!
Cooooo????
Od kiedy racjonalne odżywianie jest passe..??!!??
Takie oto „kwiatki” do mnie dochodzą!
Nowa moda: wykluczanie i eliminacje tak dla zasady produktów spożywczych mimo braku wskazań ??
Nigdy nie byłam zwolenniczką skrajności i podejmowania działań na własną rękę, bez konsultacji z lekarzem lub dietetykiem ‼
Musisz być świadoma, ze jeżeli chcesz wypróbować krążące trendy, bo wszyscy o tym piszą, mówią i koleżance z pracy pomogło zrzucić kilogramy nie oznacza, ze Tobie również..
– pisze trenerka.

Zobacz: DIETA BEZGLUTENOWA POMAGA SCHUDNĄĆ, CZY TO TYLKO MIT?

Chodakowska przekonuje, że zanim ktoś zrezygnuje z jakiegoś składnika, powinien przemyśleć swą decyzję, bo może się ona okazać brzemienna w skutki:

Musisz być świadoma, ze jeżeli chcesz wypróbować krążące trendy, bo wszyscy o tym piszą, mówią i koleżance z pracy pomogło zrzucić kilogramy nie oznacza, ze Tobie również..
Pamiętaj‼ każda z tych eliminacji niesie ze sobą duże wykluczenia składników odżywczych, witamin lub składników mineralnych, które trzeba (najlepiej z jedzeniem) uzupełnić 💪🏼💪🏼
Tylko czy wiesz sama jak to zrobić?
Od kiedy ja, trenerzy w moim studio i dietetycy zajmujemy się tym czym się zajmujemy, trendów, mód i metod żywieniowych i odchudzających było tysiące – kolejne tysiące jeszcze przed nami..
Nie daj się nabrać 😁😁
Czasem kiedy docierają do mnie różne kosmiczne newsy dotyczące „ciekawych” pomysłów na metody schudnięcia to łapię się za głowę!
Nie ma drogi na skróty 😬😁
Bądź rozsądna, cudów nie ma! 💋
– podkreśla Chodakowska.

Zobacz: Pośladki Ewy Chodakowskiej to mistrzostwo świata

Wiele fanek trenerki przyklasnęło jej słowom. Ale znalazły się i takie osoby, które zakwestionowały punkt widzenia Chodakowskiej. Jedna z internautek napisała:

Niestety. Oprócz motywowania pani Ewa nie ma zielonego pojęcia o dietetyce i tymi dietami odrobinę więcej niż 1000 kcal, zrobi Pani kiedyś krzywdę paru osobom, które teraz nie wiedzą, a za jakiś czas czekają je problemy trudne do zdiagnozowania. Spójrzmy przykładowo sobie na pszenicę, jaka była kiedyś, a co jest w niej teraz. Upośledzanie wchłania z takich „super zdrowych produktów” chlebów i jogurtów właśnie spowoduje BRAK przyswajalności tych witamin, o których Pani pisze w poście powyżej. Ale tu racja, nie popadajmy w paranoję, można jeść różne rzeczy, ale konsekwentne powtarzanie np. jedzenia węglowodanów na 5 posiłków w ciągu dnia, tylko że TROCHĘ mniej, to żaden racjonalizm, tylko droga do cukrzycy.

Warto zauważyć, że dietę wykluczającą promuje mnóstwo celebrytek i gwiazd. Co sądzicie o tej modzie? Myślicie, że może być niebezpieczna dla zdrowia?

Ewa Chodakowska ostrzega przed tą modą

Ewa Chodakowska ostrzega przed tą modą

Ewa Chodakowska ostrzega przed tą modą

Ewa Chodakowska ostrzega przed tą modą