Pogrzeb księcia Filipa odbędzie się w sobotę 17 kwietnia. Początkowo książę Harry miał być jedynym mężczyzną, który nie założy munduru wojskowego ze względu na utratę tytułów, gdy odszedł z rodziny królewskiej. Elżbieta II postanowiła jednak zmienić te zasady. Wiadomo też, jak ubiorą się kobiety.

Rodzina królewska publikuje niewidziane dotąd zdjęcia księcia Filipa z PRAWNUKAMI

Pogrzeb księcia Filipa – zasady dotyczące stroju

Jak podaje Sky News, królowa zarządziła, że wszyscy mężczyźni mają mieć na sobie garnitury, aby nie stwarzać niepotrzebnych różnic. Pojawił się też problem z księciem Andrzejem, który miał awansować na admirała w zeszłym roku, ale to się nie stało przez jego powiązania ze skazanym przestępcą seksualnym Jeffreyem Epsteinem.

Książę Filip przed śmiercią zareagował na wywiad Meghan i Harry’ego. Co powiedział?

Jak wiadomo, w monarchii panują sztywne zasady co do ubioru. Na przykład, podróżując do innego kraju, członkowie rodziny królewskiej muszą zabrać ze sobą czarny strój na wypadek śmierci kogoś z rodziny. Ma to na celu zapewnienie, że po powrocie do Wielkiej Brytanii będą mogli pokazać swoją żałobę.

Królowa ustaliła, że kobiety na pogrzebie księcia Filipa mają być ubrane na czarno, mają mieć na sobie dłuższe spódnice połączone z czarnymi rajstopami oraz tradycyjne nakrycie głowy.

Ze względu na obostrzenia pandemiczne od uczestników pogrzebu oczekuje się noszenia czarnych masek na twarzy.

Książę William ŻEGNA księcia Filipa we wzruszającym poście: „Jego łobuzerskie poczucie humoru”

Królowa na pogrzebie swojego ojca króla Jerzego miała na sobie czarny welon. Tym razem jednak z niego zrezygnuje, bo nosi się go tylko na pogrzebie władcy.

Królowa Elżbieta II na pogrzebie króla Jerzego VI fot. Forum/ Zuma Press

 

Królowa Elżbieta cała na czarno

królowa Elżbieta /fot. FORUM

Królowa Elżbieta w maseczce fot. Reuters / Forum