Gienek Loska, zwycięzca pierwszej polskiej edycji X Factora z 2011 roku, w maju tego roku doznał rozległego wylewu krwi do mózgu. Muzyk przebywał wtedy na Białorusi (Loska pochodzi z Białorusi, urodził się w Białooziersku), gdzie odwiedzał swoją matkę.

Loska o Szpaku: Stara się chłop wykorzystać swoją szansę

Na Facebooku Polskiej Fundacji Muzycznej pojawił się post, w którym dokładnie została opisana cała sytuacja:

5 maja 2018 roku odwiedzając mamę na Białorusi, Gienek doznał rozległego wylewu krwi do mózgu i został zoperowany w szpitalu w Baranowiczach dopiero po 11 godzinach. Po tej operacji jeszcze się nie wybudził. Teraz jest już w domu, ale u mamy w Białooziersku na Białorusi. W dalszym ciągu jest w śpiączce, odżywia się przez sondę, oddycha samodzielnie dzięki tracheostomii, ale coraz lepiej komunikuje się ze światem, słyszy, żywo reaguje na dotyk, słowa, informacje, obecność bliskich i bardzo chce się obudzić. Jeszcze nie ma możliwości i wyraźnych wskazań medycznych na transport do Polski, choć jest to intensywnie sprawdzane – czytamy.

Fundacja stara się pomóc Losce, który wymaga całodobowej opieki:

Na razie nasza Fundacja wysłała na Białoruś wolontariuszkę Agnieszkę, wyasygnowała pierwsze środki na podstawowe potrzeby, na przybory medyczne, higieniczne, na jedzenie – służba zdrowia na Białorusi i warunki życia są jakie są…
Szykujemy się do transportu profesjonalnego łóżka medycznego, którego do niedawna używał Marek Karewicz.
Aktualnie celem PFM jest zbiórka środków dla Gienka, by zapewnić pieniądze na lekarstwa, preparaty wzmacniające, środki higieny i specjalne jedzenie. Gienek wymaga teraz całodobowej opieki i środków medycznych, a tego chora mama nie jest w stanie zapewnić. Dlatego potrzebna prywatna opieka pielęgniarska i rehabilitacyjna – to jest kosztowne. W przyszłości środki będą potrzebne na solidne leczenie i rehabilitację, bo trwamy w nadziei, że Gienek się całkiem wybudzi.

Ma przecież dopiero 43 lata…

Gienek Loska w domowych pieleszach (FOTO)

Fundacja zwraca się z prośbą o wsparcie finansowe – na FB pojawił się numer konta:

24 1140 1977 0000 2634 0600 1019 – Gienek Loska