Danny Masterson to aktor znany przede wszystkim z serialu komediowego „Różowe lata 70.”. Od tamtego czasu przyjaźni się z Ashtonem Kutcherem, z którym występował w serialu „The Ranch”. Po pierwszych kontrowersjach związanych z jego nieodpowiednim zachowaniem, które wypłynęły na fali akcji #METOO, jego serialowa postać została uśmiercona, a Kutcher nadal występuje w serialu „The Ranch”, który można obejrzeć na Netflix.

Aktor z serialu „Różowe lata siedemdziesiąte” oskarżony o 3 gwałty!

We wtorek 18 maja 45-letni aktor pojawił się w sądzie u boku swojej żony, aktorki Bijou Philips. Podczas wstępnej rozprawy oskarżycielka, która przedstawiła się na stanowisku świadka jako Jen B., przypomniała sobie, jak podaje Associated Press, wizytę aktora w jej domu 25 kwietnia 2003 roku. Stwierdziła, że ​​pojawiła się w jego domu z zamiarem odebrania kompletu kluczy, ale została na drinka wraz z innymi osobami.

Jen B. zeznała, że ​​poprosiła o drinka zmieszanego z wódką, ale 20 minut później zaczęła źle się czuć, przypominając sobie, jak jej wzrok był „zamglony”, następnie Masterson rzekomo wepchnął ją do jacuzzi. Jen, którą Associated Press opisała jako „płaczącą”, ale „opanowaną”, nie była w stanie usiąść w jacuzzi i potrzebowała pomocy swojej przyjaciółki, aby wydostać się z wody. Przypomniała sobie: „Nie mogłam chodzić ani stać, więc położył mnie na ziemi… Nie mogłam otworzyć powiek. Zrobiło mi się naprawdę niedobrze ”.

Marilyn Manson oskarżony o przemoc domową i gwałt!

Powiedziała, że ​​Masterson zaniósł ją następnie na górę do łazienki, gdzie zaczęła tracić przytomność. Kiedy się obudziła, ​​Masterson kąpał jej nagie ciało, próbowała walczyć, ale ​​Masterson zabrał ją do swojego łóżka i zgwałcił.

Masterson jest oskarżony o zgwałcenie Jen B. i dwóch innych kobiet. Zdarzenia miały miejsce w latach 2001-2003. Aktor został aresztowany i oskarżony 17 czerwca 2020 r., A następnie zwolniony za kaucją w wysokości 3,3 milionów dolarów.

Gwiazdor nie przyznał się do wszystkich zarzutów, gdy został postawiony w stan oskarżenia w środę 20 stycznia. Oprócz trzech oskarżeń o gwałt, Masterson i Kościół Scjentologii (do którego od lat należy aktor) są zaangażowani w oddzielny proces sądowy z czterema kobietami, które twierdzą, że Kościół spiskował w celu ukrycia rzekomych przestępstw seksualnych aktora. Masterson i Kościół zaprzeczają zarzutom.