34-letnia gwiazda serialu „90210” ma na swoim koncie ogromną traumę, z którą przez lata radziła sobie na wiele sposobów. W 2014 roku AnnaLynne McCord wyznała w tekście dla magazynu „Cosmopolitan”, że została zgwałcona przez znajomego, gdy miała 19 lat.

AnnaLynne McCord z „90210” cierpi na poważną chorobę psychiczną. Kiedy była nastolatką, została zgwałcona

W 2018 roku była leczona z powodu tej traumy i jej następstwa zespołu stresu pourazowego. Podczas terapii przypomniała sobie, że zablokowała w sobie informację, że była wykorzystywana seksualnie, gdy była dzieckiem, mając 11 lat.

To właśnie zespół stresu pourazowego doprowadził ją do myśli samobójczych. A przez lata nie wiedziała nawet, jaka jest prawdziwa przyczyna tego stanu psychicznego.

„Wstyd absolutnie mnie nie interesuje. W mojej podróży nie ma już nic, co mogłoby sprawić bym poczuła wstyd. I w ten sposób doszłam do punktu, w którym mogę wyrazić naturę tych wszechobecnych traum z mojego życia i nazywać je po imieniu”, wyznała w rozmowie z Alexem Cooperem.

AnnaLynne McCord: Byłam zgwałcona jako dziecko

AnnaLynne McCord wyznała, że radziła sobie z traumami z dzieciństwa na wiele sposobów. Aktorka okaleczała swoje ciało, jednak nie sprawiało to jej bólu, a raczej dawało jej do zrozumienia, że „nie jest w stanie niczego tak naprawdę poczuć”.

„Otworzyłam puszkę pandory. Zaczęłam wkręcać się w BDSM (przyp. aut. odmiana seksu, która opiera się na relacji dominacja – uległość) i nie wiedząc świadomie, dlaczego mogę lubić te rzeczy. Myślę, że ponieważ nasze piękne mózgi, które łączą ból i przyjemność, próbując nam pomóc”, powiedziała AnnaLynne McCord.

„Poziom tortur, przez które przeszłam jako dziecko, który teraz pamiętam, był tak przerażający, że mój mózg powiedział nie, ona nie może czuć tego bólu, więc wyłączymy to uczucie. Właśnie przestałam odczuwać ból. Od tak. Ludzie śmieją się i mówią: >>Och, mam wysoką tolerancję na ból<<. Powinieneś zadać sobie pytanie, dlaczego. Bo to nie jest dobra rzecz. Powinieneś zadać sobie pytanie, dlaczego. Ból odczuwamy z jakiegoś powodu, jest po to, by dać nam znać, że coś jest nie tak. Nie wygrywasz nagród za wysoką tolerancję na ból”, dodała.

AnnaLynne McCord wyznała ponadto, że walcząc z traumą nie tylko uciekała do seksu. W dzieciństwie okaleczała się, ale również odreagowywała będąc „straszną, podłą i brutalną” nastolatką, która znęcała się nad innymi dzieciakami. Przez lata pracy nad sobą dowiedziała się, że wszystkie te zachowania to mechanizmy obronne, które ujawniają się, gdy nasz organizm, nasza psychika ich potrzebują.

AnnaLynne McCord

AnnaLynne McCord fot. Backgrid USA / Forum

AnnaLynne McCord

AnnaLynne McCord fot. The Mega Agency / Forum