Anna Puślecka, dziennikarka, która pracowała m.in. w „Dzień Dobry TVN” i  prowadziła cykl „Moda Polska” razem z Tomaszem Jacykowem, poinformowała, że ma raka. Udzieliła też wywiadu, w którym opowiedziała więcej o chorobie.

Finalista Mam Talent ma złośliwy nowotwór z przerzutami: Proszę o modlitwę

Anna Puślecka choruje na nowotwór

Anna dodała na swój Instagram zdjęcie spod Centrum Onkologii. Jak zawsze zadbana, w szpilkach, modnej stylizacji. Napisała, że nie zamierza się poddawać ani zrezygnować ze swojej kobiecości.

Zaczynam bieg po zwycięstwo, po złoto!!! Czyli fashion wkracza na korytarze Centrum Onkologii i na pewno nie będzie to miejsce w I rzędzie na pokazie… Pozwalam sobie na ten niewybredny żart, bo dotyczy on MNIE. Diagnozę już mam, zaczęłam leczenie. Ktoś zapyta: czy ONA się nie badała??? Odpowiem: owszem, badała się. Ale „franca” którą mam była niewykrywalna nawet przez badanie powszechnie uznawane za bardzo dokładne. Strach, miesiące diagnostyki, niepewność i morze wylanych łez. Ale teraz z tym wszystkim koniec, nie czas na łzy. Jest plan do wykonania, projekt pod hasłem „wyleczyć się i zapomnieć”.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Zaczynam bieg po zwycięstwo, po złoto!!! Czyli fashion wkracza na korytarze Centrum Onkologii i na pewno nie będzie to miejsce w I rzędzie na pokazie... Pozwalam sobie na ten niewybredny żart, bo dotyczy on MNIE. Diagnozę już mam, zaczęłam leczenie. Ktoś zapyta: czy ONA się nie badała??? Odpowiem: owszem, badała się. Ale "franca" którą mam była niewykrywalna nawet przez badanie powszechnie uznawane za bardzo dokładne. Strach, miesiące diagnostyki, niepewność i morze wylanych łez. Ale teraz z tym wszystkim koniec, nie czas na łzy. Jest plan do wykonania, projekt pod hasłem "wyleczyć się i zapomnieć". Zdecydowałam się o tym wszystkim opowiedzieć @marcincejrowski w wywiadzie dla @onet_pl @plejadapl LINK W BIO I jeśli choć jedna osoba dzięki tej rozmowie pójdzie na badania to będzie to mój sukces! Marcin, dziękuję za mądre pytania i za wsparciewsparcie ❤ UWAGA! W kwestii charakteru i usposobienia nie zmienia się u mnie nic ;) #newchapter #AnnaPuslecka

Post udostępniony przez Anna Puślecka (@annapuslecka)

Anna Puślecka w wywiadzie o tym, jak dowiedziała się o chorobie

Dziennikarka udzieliła wywiadu Marcinowi Cejrowskiemu, redaktorowi naczelnemu serwisu Plejada. Jak odkryła guza?

Nie. Znasz mnie – ja zazwyczaj czuję się świetnie. Odkąd pamiętam, zawsze miałam bardzo dobre wyniki badań. Zresztą badam się nad wyraz regularnie, częściej niż trzeba. Chociaż, jak teraz o tym wszystkim myślę, to przez ostatnie dwa lata, może półtora roku, czułam się nieco zmęczona. Ale wiesz, jak to jest. Mamy taką pracę, że szybko musisz przejść do porządku dziennego nad swoją słabością. Oczywiście zrobiłam wszystkie badania. Nie wyszło nic niepokojącego. Uznałam, że jestem przepracowana. Ale wracając do tego dnia przed wylotem na Zanzibar… Kąpiąc się, wyczułam zmianę pod lewą pachą.

Anna na początku chciała ukrywać chorobę.

W Polsce chorowanie na nowotwór jest obciążone jakimś ogromnym piętnem. Za granicą wiele razy słyszałam, że wcześnie wykrytą zmianę leczy się niemal jak grypę. A po drugie – w świecie mody chorowanie jest niemodne, a zwłaszcza na „taką” chorobę. To nie na miejscu. To oznaka słabości i złego gustu.

Zapewniła, że nie zrezygnuje ze swojej kobiecości.

To, że mam raka, nie znaczy, że zrezygnuję ze szpilek i kobiecości. Nie ma takiej opcji. Tak się noszę na co dzień i nie widzę powodu, aby na zabiegi chodzić w dresach. Traktuję to jako normalne wyjście do miasta czy do pracy. Zresztą przed pierwszą chemią miałam spotkanie biznesowe, a przed drugą poszłam na press day do Kasi Sokołowskiej. A potem prosto do szpitala.

Anna Przybylska chorowała NIE tylko na raka. Nikt się tego nie spodziewał

Kim jest Anna Puślecka?

Anna Puślecka w 1996 zaczęła pracę w TVP, później od 2004 do 2012 pracowała w TVN. Prowadziła m.in. program „Musisz to mieć”. Od lipca 2012 do maja 2013 była szefową działu mody w magazynie internetowym VU MAG.  Od 2017 jest dyrektor kreatywną największego wydarzenia mody w Polsce KTW Fashion Week.

ZOBACZ TAKŻE:

Honey pierwszy raz o chorobie nowotworowej mamy

Ewa Minge: Walczyłam z nowotworem 5 lat

Doda na Instagramie pisze o operacji ojca, Pawła Rabczewskiego – kilka dni temu wspomniała, że w jej rodzinie pojawił się nowotwór 

 

Anna Puślecka
Anna Puślecka
Anna Puślecka