Młodzi, utalentowani, wydawałoby się, że świat stoi przed nimi otworem. Sława i pieniądze jednak nie wystarczą – wiele gwiazd nie radziło sobie z problemami i presją, jaka na nie spadła. Dzisiaj przypominamy artystów, którzy odeszli zbyt młodo, w wyniku przedawkowania narkotyków, leków lub śmierci samobójczej.

Heath Ledger – 28 lat

Gwiazdy, które odeszły w młodym wieku

Heath Ledger najbardziej znany był z roli Jokera w Mrocznym Rycerzu. Zmarł w wieku 28 lat samotnie w wyniku przedawkowania leków nasennych, przeciwbólowych i antydepresantów.

Amy Winehouse – 27 lat

Gwiazdy, które odeszły w młodym wieku

Amy Winehouse została znaleziona martwa w swoim mieszkaniu w Londynie. Miała 27 lat. Była charyzmatyczną wokalistką z niezwykłą barwą głosu oraz charakterystycznym stylem. Jako pierwsza Brytyjka zdobyła pięć nagród Grammy. Przez lata jednak zmagała się z nałogami i zmarła w wyniku przedawkowania alkoholu.

Kurt Cobain – 27 lat

Gwiazdy, które odeszły w młodym wieku

Kurt Cobain zmarł 5 kwietnia 1994. Popełnił samobójstwo, po tym, jak uciekł z kliniki odwykowej. Był uzależniony od heroiny. Cobain był wokalistą legendarnego już zespołu Nirvana. Został uznany za jednego ze 100 najlepszych gitarzystów świata.

Marilyn Monroe – 36 lat

Gwiazdy, które odeszły w młodym wieku

Raper Lil Peep nie żyje. Miał 21 lat

Marilyn była amerykańską modelką, aktorką i ikoną popkultury. Zmarła w 1962 roku, prawdopodobnie w wyniku przedawkowania środków uspokajających. Wokół jej śmierci jednak ciągle krąży wiele teorii spiskowych. Niektórzy uważają, że było to zabójstwo.

Jim Morrison– 27 lat

Gwiazdy, które odeszły w młodym wieku

Był wokalistą zespołu The Doors. Zmarł na atak serca, który został spowodowany najprawdopodobniej przedawkowaniem narkotyków.

Janis Joplin – 27 lat

Legendarna piosenkarka zmarła w 1970 roku. Była uzależniona od heroiny i zmarła po jej przedawkowaniu. Jej koncert na festiwalu Woodstock w 1969 przeszedł do historii.

Jimi Hendrix– 27 lat

Gwiazdy, które odeszły w młodym wieku

To kolejny artysta, który zmarł w 1970 roku i również w wieku 27 lat. Przedawkował leki nasenne. Uważany jest za najwybitniejszego i najbardziej wpływowego gitarzystę rockowego w historii.

Popularna vlogerka i piosenkarka popełniła samobójstwo!

Magik – 22 lata

Piotr Łuszcz, znany jako Magik, był polskim raperem, należącym do grupy Paktofonika. W wieku 22 lat popełnił samobójstwo wyskakując przez okno swojego mieszkania w Katowicach.