Jak wiadomo trendy wskakują na scenę z prędkością światła. Kolejną nowością w medycynie estetycznej okazuje się zabieg „Barbietox”, który pokochały gwiazdy i kobiety na całym świecie. Na czym polega?

56-letnia Salma Hayek wygląda TAK bez botoksu?

Co to jest Barbietox? Barbietox, zwany także „traptoxem”, to zabieg, który polega na wstrzyknięciu botoksu w mięśnie trapezowe. Mięśnie te znajdują się w górnej części pleców i ramion.

Jak to działa? Estetycznym celem Barbietoxu jest wydłużenie i wysmuklenie szyi oraz wysubtelnienie ramion. Jednak Barbitox podobno może również złagodzić ból pleców i ramion, gdy ludzie mają np. napięcie mięśniowe.

Barbietox, czym jest?

Wstrzykiwanie botoksu w mięśnie placów czy ramion nie jest niczym nowym, jednak dopiero teraz stosuje się ten zabieg… dla estetycznych efektów. Barbietox zyskuje na popularności, ponieważ większość z nas, przynajmniej w pewnym stopniu, cierpi na bóle lub dyskomfort związany z napięciem szyi i ramion. Wszystko przez siedzącą pracę i brak ruchu.

Ashley Graham używa TEJ prymitywnej rzeczy zamiast botokus

Teraz odkryto również estetyczne efekty, jednak na te trzeba czekać minimum miesiąc. Trzeba też wziąć pod uwagę, że koszt takiego zabiegu jest spory, gdyż ilość użytych mililitrów preparatu może sięgnąć nawet kilkudziesięciu mililitrów. Trzeba też wziąć pod uwagę przeciwskazania i fakt, że nawet tego typu zabieg należy łączyć z aktywnością fizyczną.

Zajrzyj do galerii zdjęć poniżej: