Nie od dziś mówi się o nierówności płci i gorszym traktowaniu kobiet. Często mają problem z awansowaniem, nie mogą same podejmować decyzji, albo po prostu same w siebie nie wierzą, bo od zawsze było im wmawiane, że „dziewczynkom nie wypada”. Nie jest też tajemnicą, że kobiety zarabiają mniej, nawet będąc na tych samych stanowiskach, co mężczyźni.

Danuta Stenka o ZAROBKACH kobiet w branży filmowej. „Jest przepaść”

Spot OLX o zarobkach kobiet

Serwis OLX postanowił nagłośnić te problemy i nakręcił specjalny spot, który nie bez powodu ukazał się w Dniu Kobiet. W nagraniu wystąpiły: Olga Bołądź, Paulina Mikuła, Katarzyna Pakosińska, Tamara Arciuch, Olga Kalicka i Agnieszka Rylik, które wymieniły część problemów, z jakimi zmagają się kobiety.

W spocie „Hit! Znalazły sposób na szybki awans”, panie występują na różnych stanowiskach, jednak wszystkie mają ten san problem w środowisku pracy – niższe od mężczyzn zarobki i mała szansa na awans. „Czy zarabiasz mniej, niż powinnaś?”, „Czy mimo długiego stażu pracy, wciąż nie awansowałaś?”, „Nadal nie możesz podejmować samodzielnie ważnych decyzji?” – pytają widzów.

Tamara Arciuch pierwszy raz pokazała TRÓJKĘ swoich dzieci!

Kobiety z nagrania szybko znalazły złoty środek na zażegnanie powyższych problemów. To „jaja”! „Produkt”, który reklamują jest oczywiście metaforą tego, jak wiele zależy od płci. Zwłaszcza w środowisku pracy, gdzie na wyższe stanowiska i większe zarobki mogą liczyć mężczyźni. Nagranie kończy się smutną wypowiedzią Olgi Bołądź.

Zarabiamy w Polsce ok. 18,5% mniej od mężczyzn. To tak, jakbyśmy pracowały za darmo przez 68 dni w roku, czyli do dzisiaj – do 8 marca. Jak się z tym czujecie w Dzień Kobiet? Wejdź na bezjaj.org.pl i sprawdź z czym jeszcze musimy się mierzyć w pracy – mówi Olga Bołądź.

ZOBACZ TEŻ:

Syn Olgi Kalickiej się pochorował. „Spacerowaliśmy po krynickim SZPITALU”

Olga Bołądź przyznaje: Jestem (trochę) blacharą!

Olga Kalicka pokazała, jak wygląda po nieprzespanej nocy i BEZ makijażu

Spot OLX o zarobkach kobiet/fot. YouTube/OLX Polska