Harry Styles kreuje trendy. Ostatnio muzyk pojawił się na scenie w „najbrzydszym swetrze świata” i ten od razu stał się kultowym elementem garderoby fashionistów na całym świecie. Kolorowy sweter projektu JW Anderson nie tylko zapoczątkował trend TikTok, ale teraz stał NFT, czyli Non Fungible Token. Można to tłumaczyć, jako niemalże dzieło sztuki, w które warto zainwestować.

Harry Styles daje porady randkowe. Każda powinna tego posłuchać

Sweter JW Andersona hitem sezonu dzięki Styles’owi

27-letni gwiazdor muzyki pop miał na sobie, już słynny kardigan „Colourblock Patchwork Cardigan” luksusowej marki, który kosztuje ok. 8,000 złotych, podczas próby do występu w „Today Show” w lutym.

Sweter z muzeum

Od tego czasu ta charakterystyczna dzianina zaczęła żyć własnym życiem. Zapasy JW Andersona wyprzedały się w kilka chwil. Do tego Styles, a raczej jego sweter zapoczątkował popularny trend szydełkowania na TikToku nazwany „#harrystylescardigan” – zanim nawet zdobył miejsce w londyńskim Muzeum Wiktorii i Alberta. Na Instagramie i TokToku można znaleźć dziesiątki tysięcy postów z nim związanych, a tysiące ludzi chwali się własnymi wariacjami DIY na temat tego swetra.

Harry Styles wprowadza na rynek własną firmę kosmetyczną!

Kilka miesięcy później platforma aukcyjna Xydrobe nawiązała współpracę z JW Andersonem, aby stworzyć cyfrową wersję słynnego swetra na TikToku. Cyfrowa kolekcja ma zostać wystawiona na 48-godzinną aukcję 12 grudnia, co czyni ją pierwszą tego rodzaju rzeczą sprzedawaną na aukcji.

Ukończenie projektu zajęło ponad 300 godzin, „Przedstawialiśmy ten projekt JW Andersonowi co tydzień i upewnialiśmy się, że każdy najmniejszy ścieg jest taki, jak na oryginale”, powiedziała Nell Lloyd-Malcolm, jedna z założycielek Xydrobe.

Urocze! Dzieci Olivii Wilde tańczą z mamą Harry’ego Stylesa