Najbardziej znani piłkarze zarabiają krocie, ale nie zawsze potrafią rozsądnie zarządzać własnymi finansami. Kąpiąc się w blasku sławy bardzo często potrafią bezmyślnie roztrwonić je na hazard, narkotyki i alkohol, pozostając z niczym i ogłaszając bankructwo. Przedstawiamy najgłośniejsze przypadki piłkarzy polskich i zagranicznych:

Diego Maradona
Ten legendarny argentyński piłkarz na którego wołali Boski Diego miał spore długi. Zalegał w skarbówce prawie 30 milionów euro! Karierę zakończył w 1997 roku. Próbował dorabiać, pisząc książki i występował w popularnych programach np. Taniec z gwiazdami.

Anna Lewandowska nie poleciała do Kazania kibicować polskiej drużynie

George Best
Miał ogromny talent – grał w Manchester United w latach 60. 70., ale… uwielbiał imprezy. Taki tryb życia odprowadził go do bankructwa. Dwukrotnie ogłaszał upadłość, a podczas jednej ze spraw powiedział:


Wydałem wiele pieniędzy na kobiety, ptaki i alkohol. A resztę roztrwoniłem.

Uzależniony od alkoholu i hazardu zmarł w 2005 roku po przeszczepie wątroby.

Paul Gascoigne
Reprezentant Anglii na Mistrzostwach Świata w 1990 r. walczył z depresją i uzależnieniem od alkoholu. W 2016 roku piłkarzowi udało się uniknąć ogłoszenia upadłości finansowej. Dlaczego? Wydał książkę i spłacił długi. Roztrwonił pieniądze, bo uzależnienie nie dawało mu normalnie żyć.

Pierwszy komentarz Lewandowskiego po porażce Polska – Kolumbia

Radosław Kałużny
Nie tylko był reprezentantem Polski. Występował również w Bundeslidzie. Jego życie potoczyło się nie tak jak planował. Rozwiódł się i lekkomyślnie wydawał pieniądze. Później stał się pracownikiem w firmie DHL. Rozładowywał ciężarówki i śmieciarki w Anglii. Później zaczął dorabiać jako murarz na budowie.

Kamil Grosicki
Piłkarski bohater, który stracił majątek przez swoje uzależnienie od hazardu. Grywał w kasynie i codziennie potrafił tracić kilkanaście tysięcy złotych. Kariera i jego psychika były w strasznym stanie. Później miało to duży wpływ na rodzinę i znajomych. Historia Kamila kończy się jednak lepiej niż pozostałych piłkarzy. Był zdeterminowany by porzucić zgubne nawyki i dzięki temu stał się gwiazdą i szanowanym sportowcem.

Zagraniczne media MIAŻDŻĄ Lewandowskiego. Jest PRZEREKLAMOWANY

Więcej w naszej galeriiTUTAJ.

Źródło: Brandscope