Ida Nowakowska spodziewa się pierwszego dziecka z mężem, Jackiem Herdonem. Dopiero teraz zdradziła, że o dziecko starała się od pięciu lat. Udzieliła szczerego wywiadu w magazynie „Viva!”.

Ida Nowakowska o ciąży i macierzyństwie

Ida Nowakowska idzie na urlop tuż przed porodem. Tak ją pożegnano w „PnŚ” (ZDJĘCIA)

Ida Nowakowska kilka dni temu pożegnała się z programem „Pytanie na śniadanie”. Dopiero pod koniec ciąży zdecydowała zwolnić karierę. Termin porodu ma w połowie maja:

Przez cały czas czułam się bardzo dobrze. Postanowiłam nawet, że gdybym miała jakieś dolegliwości czy brak energii, to przestanę pracować. Nie chciałam robić nic na siłę. Ale cały czas miałam i mam dobrą energię, a moje ciało świetnie znosi godziny, jakie spędzam w pracy. Ja bardzo lubię swoją pracę – mówi w „Vivie!”.

O ciąży poinformowała dopiero w szóstym miesiącu na antenie programu „Pytanie na śniadanie”. Wspomina, jak poinformowała współprowadzącego o swoim stanie:

Tomek Wolny, mój współprowadzący z „Pytania na śniadanie”, na początku zapytał mnie żartem, czy przypadkiem nie jestem w ciąży, bo tak kwitnę. Może więc mam jakieś nowe życie pod sercem. A ja na to, że owszem i że to nowe życie ma już pięć miesięcy. I w tym momencie weszliśmy na wizję i kamera pokazała kolegę, który robi okrągłe ze zdumienia oczy. Dlatego zdecydowałam się oficjalnie przyznać się do ciąży. I wszyscy bardzo się ucieszyli. To też miłe, że naokoło ciebie się cieszą, mówią, że będzie super – mówi Ida.

Gwiazda TVP pod koniec ubiegłego roku zaczęła mówić w mediach, że myśli o byciu matką. Później okazało się, że już wtedy pod sercem nosiła dziecko. Wspomina moment, kiedy dowiedziała się o ciąży:

To były wakacje i jakoś czułam, że moje życie się nagle zmieni, że być może zaszłam w ciążę. A tak bardzo chciałam w niej być, że momentami mi się wydawało, że to marzenie tylko w mojej wyobraźni staje się rzeczywistością. Kiedy więc spóźniła mi się miesiączka, od razu postanowiłam zrobić test ciążowy. Gdy pokazałam wynik mamie, powiedziała, że pobiegnie do apteki i kupi jeszcze drugi, bo musimy się upewnić. Przyniosła pięć testów i każdy dał wynik dodatni. Gdy pokazałam je mężowi, a on zrobił wielkie oczy, czułam się tak, jakbyśmy grali w jakimś filmie – zdradza.

Nowakowska zdradziła też, że po urodzeniu dziecka chce „na chwilę zacumować w jednym miejscu” i razem z mężem postanowili, że zostają w Polsce, to własnie tutaj wychowają syna: „Dzisiaj uważam, że rodzinę trzeba budować w spokoju, a dopiero potem jeździć w różne miejsca. Na początku jednak trzeba się gdzieś zakotwiczyć”.

Ida Nowakowska pokazała zdjęcia z baby shower. Miała piękne przyjęcie

Tata Idy, Marek Nowakowski był znanym pisarzem – zmarł w maju 2014 roku. Czemu gwiazda nie poszła w ślady ojca:

Mój tata mówił: „Bardzo dobrze piszesz, dobrze dobierasz słowa, dobrze budujesz zdania”, chociaż byłam i jestem gadułą. Na pisanie jednak to się nie przekłada. Tata cenił, gdy ktoś potrafi wykorzystać ekonomicznie myśli i słowa, i że w pisaniu nie przejawia słowotoku, tak jak w mowie. Ale czy chciał, żebym została pisarką? Nie wiem. Zresztą piszę od dawna pamiętnik, ale na tym się moja praca literacka kończy. Ojciec zostawił mi piękny dorobek, któremu nie mogłabym dorównać, chociaż na pewno bym się starała. Był wybitny – podkreśla.

Ida Nowakowska już wie, jak nazwie dziecko! Wybrała IMIĘ zanim zaszła w ciążę